Inter grom w Genui, aby wygrać w siódmym ligowym zwycięstwie

MILAN (Reuters) – Inter Mediolan zanotował swoje siódme z rzędu zwycięstwo Serie A, kiedy w sobotę zagrał w Genui 5: 0 w San Siro dzięki dwóm graczom, którzy w tym sezonie odegrali tylko część bitwy.

Piłka nożna Piłka nożna – Serie A – Inter Mediolan – Genua – San Siro, Mediolan, Włochy – 3 listopada 2018 Radża Nainggolan z Interu Mediolan świętuje zdobycie piątej bramki REUTERS / Stefano Rellandini

Pomocnik Roberto Gagliardini, rozpoczynając swoją czwartą grę z 11, strzelił dwa razy, podczas gdy pomocnik Joao Mario, który po raz pierwszy wystąpił w tym sezonie przeciwko Lazio w poniedziałek, ustawił trzy bramki i zdobył jedną.

Wygrana wysłała Intera na drugie miejsce z 25 punktami z 11 meczów, wyprzedzając Napoli – który pokonał Empoli 5-1 w piątek – o różnicach bramek. Inter to trzy punkty za liderami Juventusu, który w sobotę gości Cagliari.

"Roberto był niezadowolony z powodu porażki z Lazio, ale jego dzisiejsze występy odzwierciedlają to, jak poważnie i profesjonalnie podchodzi do treningu" – powiedział trener Luciano Spalletti, którego drużyna Interu gości w Barcelonie w Lidze Mistrzów we wtorek.

"To samo dotyczy Joao Mario, który ponownie udowodnił, jak ważny jest dla nas."

Mimo spóźnionego napastnika Mauro Icardiego, Inter wyszedł na prowadzenie, kiedy podanie Joao Mario w 14. minucie zostało przerwane przez Gagliardiniego, a dwie minuty później portugalska wygrana Euro 2016 została zagrana przez Matteo Politano.

Genua dała AC Milanowi wiele problemów, kiedy przegrali 2-1 na tym samym stadionie w środę, ale zostali całkowicie pokonani przez Intera, który zwiększył prowadzenie o trzy minuty po przerwie.

Ionut Radu zdołał obronić strzał Ivana Perisica z niewielką przewagą, ale Gagliardini był pod ręką, aby odbić.

Joao Mario strzelił grzywną, gdy strzelił z niskiego strzału z krańca boiska w przestoju i dostarczył krzyżówkę Radji Nainggolan, która zajęła piąte miejsce ostatnim ruchem meczu.

"Najbardziej satysfakcjonujące jest to, że widzę 70 000 fanów, którzy dziś przyjechali nas wspierać i którzy oklaskiwali nasz występ" – powiedział Spalletti.