Icardi chwyta losowanie Interu, ale Barki, do fazy pucharowej

MILAN (Reuters) – Barcelona zakwalifikowała się do fazy pucharowej Ligi Mistrzów we wtorek po emocjonującym remisie 1: 1 z Interem Mediolan, ponieważ późna niwelator z Mauro Icardi zakończył doskonały kataloński rekord w tym sezonie.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Mistrzów – Faza grupowa – Grupa B – Inter Mediolan z FC Barcelona – San Siro, Mediolan, Włochy – 6 listopada 2018 Mauro Icardi z Interu Mediolan świętuje zdobycie pierwszego gola REUTERS / Stefano Rellandini

Były młodzieniec Barca, Icardi, obrócił się, by uderzyć piłkę w siatkę w 87. minucie. Niedługo po tym jak Brazylijczyk Malcom zdążył zdobyć późnego zwycięzcę dla Barki, strzelił swojego pierwszego gola w klubie zaraz po wyjściu z ławki.

Barca nadal nie posiadała talizmanów, Lionela Messiego, ale była lepszą drużyną dla większości rozgrywek, które były intensywne, ale brakowało im jakości, aż do elektryzującego finału 10 minut w kołyszącej się San Siro.

Barca top Grupa B z 10 punktami po czterech meczach; Inter zajmuje drugie miejsce z siedmioma, a Tottenham Hotspur zajmuje trzecie miejsce na czwartym i najniższym poziomie PSV Eindhoven, a poza nim – z jednym.

Barca został pobity 3: 1 przez Jose Mourinho's Inter w półfinałach w 2010 roku i nie wygrał w żadnej z poprzednich sześciu wizyt we Włoszech.

Ale poradzili sobie dobrze z początkowym wysokim występem gospodarzy, dzięki złożonemu przejściu pomocnika Arthura Melo i wkrótce zaczęli dominować.

Luis Suarez prawie strzelił bramkę, która byłaby cudownym golem po tym, jak kontrolował wysoką piłkę z klatką piersiową, ale odesłał swoją próbną wysokość żetonu z górnego rogu bramki.

Ivan Rakitic również był bliski znalezienia pierwszego faworyta i stracił szansę po przerwie, kiedy miał tylko bramkarza Samira Handanovica, który pokonał, ale strzelił prosto do ciała Słowenii.

Brazylijczyk Malcom niewiele odniósł do Barki od czasu podpisania kontraktu z Bordeaux latem, ale w niecałe dwie minuty po zastąpieniu nieskutecznego Ousmane'a Dembele, kontrolującego podanie od Philippe'a Coutinho i wiercenia piłki pod nurkowaniem Handanovic, rzucił się w światło reflektorów.

Barca była w drodze do pierwszej wygranej we Włoszech od czasu pokonania AC Milan na San Siro w listopadzie 2011 roku, co również mogło być dla nich najlepszym miejscem w grupie, ale bezwzględny Icardi miał ostatnie słowo przeciwko klubowi, który mu pozwolił. idź jako nastolatek.

Jednak Barca nadal może świętować kwalifikacje do fazy pucharowej przez 15 kolejnych sezonów, a oni zdobędą pierwsze miejsce, jeśli wygrają z PSV Eindhoven w kolejnej europejskiej imprezie.