Huddersfield pokonał Fulham 1-0, aby zdobyć pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie

(Reuters) – – Własny cel Timothy'ego Fosu-Mensah dał Huddersfield Town swoją pierwszą wygraną w Premier League w sezonie, gdy pokonali innych walczących Fulham 1: 0, aby wspiąć się na dno stołu.

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Huddersfield Town kontra Fulham – Stadion Johna Smitha, Huddersfield, Wielka Brytania – 5 listopada 2018 Piłkarze Huddersfield pozdrawiają fanów, gdy świętują po meczu Zdjęcia akcji za pośrednictwem Reuters / Lee Smith

Wygrana podniosła Huddersfielda, który przed poniedziałkiem strzelił tylko cztery gole w tym sezonie, na 18 miejsce w sześciu punktach, z Fulhamem, który zaliczył pięć punktów po 11 meczach.

Fani Huddersfielda musieli spodziewać się kolejnej frustrującej nocy, gdy zobaczyli wczesny strzał z duńskiego pomocnika Philipa Billinga, który w 15. minucie zsunął się z poprzeczki.

Nie widząc, że ich drużyna zdobyła bramkę ligową w domu po wygranym 1: 0 meczu z Watford w kwietniu, kibice zaczęli świętować, kiedy Fosu-Mensah zmierzał do własnej bramki pod presją Christophera Schindlera.

"Nie obchodzi mnie, kto go zdobył, nie obchodzi mnie, jak graliśmy w piłkę nożną, ponieważ myślę, że z piłką wszyscy wiedzą, że jesteśmy w stanie grać o wiele lepiej" – powiedział trenerowi Huddersfield, Davidowi Wagnerowi, Sky Sports.

Obchodząc trzecią rocznicę jego powołania, Wagner wysłał swoją drużynę, aby obronić się w drugiej połowie i nie sprawili jej kłopotu.

"Wszyscy widzieli, że presja była dla obu drużyn, ale jak gracze walczyli, ducha i postawy, które pokazali, myślę, że zostawili wszystko na trawie i muszę powiedzieć, że było to zasłużone zwycięstwo, " on dodał.

Fulhamowi brakowało kreatywności i pomimo tego, że Andre Schuerrle, któremu udało się wykluczyć bramkę na spalonym, ledwo udało im się przeszkodzić bramkarzowi Huddersfieldowi, Jonasowi Losslowi, gdy spadli do piątej porażki z rzędu.

"Nie mamy władzy, jesteśmy bez intensywności, szczególnie przez pierwsze 45 minut", powiedział obrażony trener Fulham Slavisa Jokanovic powiedział Sky.

"W końcu nie znaleźliśmy wystarczająco dobrej jakości, wystarczająco dużo, by osiągnąć cel".