Huddersfield kontra West Ham: Spóźniony gol Felipe Andersona ratuje Młotki w ekscytującym losowaniu

Felipe Anderson wystrzelił korektor drugiej połowy, aby uratować West Ham punkt w ekscytującej 1-1 Premier League narysuj na Huddersfield Town.

Anderson zdobył swoją trzecią bramkę w dwóch meczach, wybijając do domu 74.-minutowe odbicie po pierwszym sezonie Alex Pritcharda, który dał Huddersfieldowi przewagę w półfinale.

Huddersfield grał w swoim najlepszym futbolu sezonu w pierwszym okresie, kiedy dwa razy trafili na stolik i będą rozczarowani, że nie udało im się zdobyć oczekiwanych zwycięstw w Premier League, których pragnęli.

Ale Młotki poprawiły się w drugim okresie i stworzyły wystarczające szanse, by same zdobyć zwycięstwo.

Steve Mounie został pozbawiony pierwszego gola w tym sezonie, kiedy bramkarz drużyny West Ham Łukasz Fabianski w drugiej minucie znakomicie skierował swoją główkę na poprzeczkę.

W mgnieniu oka West Ham wyskoczył na drugą stronę, ale Marko Arnautovic został odbity przez bramkarza Jonasa Lossla.

To był szalony początek gry pamięci Huddersfielda, po minucie ciszy oznaczonej przez Ostatni post.

Teriery wylądowały na prowadzeniu w szóstej minucie. Pritchard otrzymał piłkę od kapitana Jonathana Hogga po prawej stronie pola karnego, a lewą nogę trafił Fabiańskiego z błędnym stopem i przetoczył się w dolny róg.

Alex Pritchard otworzył punktację (Obrazy akcji za pośrednictwem Reuters)

Głęboki krzyżyk Philipa Billinga z lewej wkrótce potem zawinął się nad Fabiańskiego i uderzył w wnętrze drugiego słupka.

Town czekał 659 minut na swój pierwszy gol w poniedziałkowej porażce 1: 0 z Fulham, ale mógł mieć trzy w ciągu pierwszych 15 minut przeciwko Młotkom.

Fabianski ponownie uratował londyńczyków w 27. minucie, skacząc nisko w lewo, aby nie strzelić Mounie, który powinien strzelić gola po tym, jak został wprowadzony w pole karne przez Florenta Hadergjonaja.

Huddersfield stracił rozpęd tuż przed przerwą, po tym jak lewy obrońca Chris Lowe został przeniesiony na noszach z powodu kontuzji prawego ramienia. Zastąpił go zdobywca Pucharu Niemiec i Pucharu Świata Erik Durm.

Javier Hernandez był zastępcą Grady'ego Diangani na pół etatu i wkrótce powinien wyrównać dla Młotów.

Odległa strona prawie zajęła wszystkie trzy punkty (Getty Images)

Odsunięcie Aarona Mooya odbiło się rykoszetem, a Hernandez miał dwa kawałki w czereśni. Jego pierwszy strzał został zduszony przez Lossla, a następnie skierował odbicie na poprzeczkę.

Huddersfield został odepchnięty głębiej, gdy West Ham gonił grę, ale tylko ostatnia szansa Issy Diopa uniemożliwiła Pritchardowi pokonanie tego 2-0 po tym, jak wyścigi przebiegły bez problemów.

Goście otwierali głową głową Pedro Obianga, a jego zastępca Michail Antonio strzelił ponad poprzeczką, zanim wyrównał w 74. minucie.

Hernandez i Antonio mieli strzały, ale Anderson był pewny, kiedy uderzył piłkę w górny róg.

Londyńczycy prawie ponownie uderzyli, ale strzał głową Diopa z rzutu Roberta Snodgrassa zmienił linię bramkową Mooya.

Durm błysnął niskim wysiłkiem na dalekim dystansie, podczas gdy teriery zmagały się z ostatnim huraganem, ale West Ham trzymał stanowczy punkt.