Grupy permutacji Ligi Mistrzów od E do H: dzień sądu dla Chelsea i Liverpoolu

Grupy permutacji Ligi Mistrzów od E do H: dzień sądu dla Chelsea i Liverpoolu

[ad_1]

Osiem drużyn zakwalifikowało się już do 16 rundy Ligi Mistrzów, a pozostałe miejsca zostaną rozstrzygnięte w końcowych meczach grupowych we wtorek i środę.

Manchester City i Tottenham potwierdzili swoje miejsca w ostatnich 16 meczach po pięciu meczach, a we wtorek wieczorem Liverpool i Chelsea będą mieć nadzieję dołączyć do rywali Premier League w kolejnej rundzie.

Losowanie 16 rundy Ligi Mistrzów odbędzie się w poniedziałek 16 grudnia. Losowanie w Nyon w Szwajcarii rozpoczyna się o godzinie 11:00 (GMT).

Które zespoły zakwalifikowały się do ostatnich 16 lat?
  • Paris Saint-Germain: zwycięzcy grupy A.
  • Bayern Monachium: zwycięzcy grupy B.
  • Manchester City: zwycięzcy grupy C.
  • Juventus: zwycięzcy grupy D.
  • Barcelona: zwycięzcy grupy F.
  • RB Lipsk: kwalifikacje grupy G.
  • Real Madryt: drugie miejsce w grupie A.
  • Tottenham Hotspur: drugie miejsce w grupie B.

Klopp przygotowany na „finał”

Posiadacze Ligi Mistrzów Liverpool znajdują się obecnie na pierwszym miejscu w grupie E pod względem dziesięciu punktów, jeden wyprzedzając Napoli i trzy razy wyprzedzając Red Bull Salzburg. Jednak nadal potrzebują jednego punktu w Salzburgu, aby zapewnić sobie miejsce w fazie pucharowej.

Mówiąc przed wtorkowym starciem w Austrii, Szef Liverpoolu Jurgen Klopp powiedział: „Wszyscy wiedzą, że to finał i jesteśmy na to przygotowani – Salzburg musi wygrać z nami.

„Nie jesteśmy typowym zwycięzcą Ligi Mistrzów, wciąż jesteśmy ambitni jak szaleni, pójdziemy na wszystko i będziemy walczyć o życie. To nie tak, że oczekuję od nas przejścia, oczekuję, że zagramy w najlepszą grę, w jaką możemy zagrać. ”

Red Bull Salzburg vs. Liverpool rozpoczyna się o 17.55 i jest na żywo BT Sport 3.

To nokaut na moście

Jeśli Chelsea ma się zakwalifikować, drużyna Franka Lamparda będzie musiała pokonać Lille we finałowym spotkaniu grupy H we wtorek.

Po pięciu meczach bluesowi zajmują obecnie trzecie miejsce w grupie, zdobywając osiem punktów na drugim miejscu z Walencją i dwoma liderami Ajaxem.

Z trzema drużynami, które wciąż mają szansę się zakwalifikować, mecz na Stamford Bridge jest nokautem dla ludzi Lamparda.

„Miałem szczęście, że jako gracz miałem wielkie noce i to one zapadają w pamięć” – powiedział szef Chelsea. „Jest to więc okazja dla zespołu, a zwłaszcza młodych chłopców, ponieważ jest dla nich całkiem nowa.

„To wielka gra i nadchodzą gruba i szybka. Podoba mi się, że ta gra jest nokautem, a jeśli mamy zamiar zrobić coś dobrego tutaj, musimy spędzić dużo nocy. ”

Chelsea vs. Lille rozpoczyna się o 20:00 i jest na żywo BT Sport 2.

Wtorek, 10 grudnia: spotkania i permutacje

Grupa E
  • FC Red Bull Salzburg vs. Liverpool (5.55pm, na żywo w BT Sport 3)
  • Napoli vs. KRC Genk (5.55pm, na żywo w BT Sport 1)
Permutacje (zgodnie z Uefa)
  • Liverpool przejdzie, jeśli remisuje lub Napoli przegra z Genk
  • Napoli przejdzie, jeśli zremisuje lub jeśli Salzburg nie pokona Liverpoolu
  • Salzburg przeżyje, jeśli pokonają Liverpool, a Napoli nie pokona Genk
  • Jeśli Neapol wygra, Salzburg musi pokonać Liverpool, uzyskując lepszy wynik niż 4-3, w którym przegrali z nimi w 2. kolejce
  • Genk zajmie czwarte miejsce
Grupa F.
  • Borussia Dortmund vs. Slavia Prague (20:00, na żywo w BT Sport Extra 2)
  • Inter Mediolan vs. Barcelona (20:00, na żywo w BT Sport ESPN)
Permutacje
  • Barcelona wygrała jako grupa zwycięzców
  • Inter przejdzie, jeśli pokona Barcelonę lub dopóki osiągnie przynajmniej poziom punktów w Dortmundzie (ze względu na ich lepszą różnicę bramek)
  • Dortmund musi zebrać więcej punktów niż Inter, aby zająć drugie miejsce
  • Slavia skończy na czwartym miejscu
Grupa G.
  • Benfica vs. Zenit St Petersburg (20:00, na żywo w BT Sport Extra 5)
  • Lyon vs. RB Lipsk (20:00, na żywo w BT Sport Extra 4)
Permutacje
  • Lipsk się skończył i zdobędzie pierwsze miejsce z remisem
  • Zenit przejdzie, jeśli pokona Benfikę, a Lyon nie pokona Lipska, lub jeśli oba mecze zostaną zremisowane z powodu ich bezpośredniej przewagi nad Lyonem lub niezależnie od tego, czy Lyon przegra
  • Lyon przejdzie, jeśli pokonają Lipsk (kiedy również zajmą pierwsze miejsce) lub jeśli zremisują, a Zenit przegra z Benfiką. Benfika nie jest w stanie uplasować się w pierwszej dwójce
  • Zajmą trzecie miejsce, jeśli pokonają Zenit o wynik lepszy niż 3-1, a Lyon nie przegra lub jeśli wygra jakimkolwiek wynikiem, a Lyon przegra z Lipskiem
Grupa H.
  • Ajax vs. Valencia (20:00, na żywo w BT Sport Extra 3)
  • Chelsea vs. Lille (20:00, na żywo w BT Sport 2)
Permutacje
  • Ajax przejdzie, jeśli zremisuje lub Chelsea nie pokona Lille
  • Walencja przejdzie, jeśli pokona Ajax, lub dopóki osiągnie przynajmniej poziom punktów w Chelsea ze względu na ich lepszy rekord
  • Chelsea przejdzie, jeśli pokonają Lille lub jeśli zremisują, a Valencia przegra z Ajaxem
  • Lille zajmie czwarte miejsce

Środa, 11 grudnia: terminarz i przewodnik telewizyjny

grupa A
  • Club Bruges vs. Real Madrid (20:00, na żywo w BT Sport ESPN)
  • Paris Saint Germain vs. Galatasaray (20:00, na żywo w BT Sport Extra 4)
Grupa B
  • Bayern Monachium vs. Tottenham Hotspur (20:00, na żywo w BT Sport Extra 2)
  • Olympiakos vs. Czerwona Gwiazda Belgrad (20:00, na żywo w BT Sport Extra 5)
Grupa C
  • Dinamo Zagreb vs. Manchester City (5.55pm, na żywo w BT Sport 3)
  • Szachtar Donieck vs. Atalanta (17.55, na żywo w BT Sport 1)
Grupa D
  • Atlético Madryt vs. Lokomotiv Moskwa (20:00, na żywo w BT Sport Extra 3)
  • Bayer 04 Leverkusen vs. Juventus (20:00, na żywo w BT Sport Extra 2)
Dzisiejsze tylne strony

„Bez wymówek” dla Liverpoolu Jurgena Kloppa

.

[ad_2]

Source link