Griezmann uderza w piątą grę z rzędu, aby wygrać Atletico nad Levante

Piłka nożna Piłka nożna – La Liga Santander – Atletico Madryt przeciwko Levante – Wanda Metropolitano, Madryt, Hiszpania – 13 stycznia 2019 Atletico Madryt Antoine Griezmann zdobywa pierwszego gola z rzutu karnego REUTERS / Sergio Perez

MADRID (Reuters) – Antoine Griezmann po raz kolejny okazał się decydującą figurą Atletico Madryt, a Francuz strzelił jedynego gola w wygranym 1-0 meczu z Levante w niedzielę, który utrzymywał kontakt Diego Simeone z liderami z La Ligi w Barcelonie.

Griezmann trafił do domu z karnego w 57. minucie, zdobywając piąty z rzędu mecz we wszystkich rozgrywkach po tym, jak pomocnik Levante Nikola Vukcevic został ukarany piłką ręczną w okolicy.

Levante, który być może odczuwał skutki pokonania Barcelony 2: 1 w czwartek, Copa del Rey, wyprodukował zgrabny pokaz, ale miał jedną szansę, aby wyrównać, gdy zagrał Jose Luis Morales. Jednak strzał napastnika odbił się od skrzyni Atletico. bramkarz Jan Oblak.

Atletico zdominowało pierwszą połowę, nie stwarzając zbyt wielu szans i uważając, że objął prowadzenie, gdy Koke zdobył bramkę w 10. minucie, ale bramka została odrzucona z powodu faulu przez pomocnika Rodri po przeglądzie sędziego asystenta wideo (VAR).

Simeone został zmuszony do walki zwykle z tyłu po lewej stronie obrony Juanfran ze względu na braki kadrowe, a trener Argentyny poniósł kolejną kontuzję w defensywie, gdy środkowy obrońca Stefan Savic musiał zostać zastąpiony na początku gry.

Wygrana zajął drugie miejsce Atletico do 38 punktów po 19 meczach, dwa punkty za rozstawiającymi tempo Barcelona, ​​którzy przyjmują Eibar później w niedzielę.

Pomimo wąskiej linii, Simeone powiedział, że jego strona dobrze się spisała i wyjaśnił, dlaczego rzucił się na boisko, aby objąć swoich graczy, gdy nadszedł gwizdek.

"To był jeden z naszych najlepszych pokazów w tym sezonie, wraz z (wygrana 2: 0) Borussią Dortmund. Zawsze chcieliśmy wziąć grę przeciw naszym przeciwnikom i naciskać wysoko. Musieliśmy przezwyciężyć wykluczony cel i kontuzję Savica, a my zresetowaliśmy się przeciwko bardzo dobrej drużynie "- powiedział Simeone.

"Kiedy gracze oddają swoje życie na boisku tak, jak dzisiaj, to sprawia, że ​​jestem emocjonalny. Dzisiaj był dzień, w którym wszyscy się przytulili, ponieważ wszyscy zrobili ogromny wysiłek ".