Gol w każdej połowie daje Argentynie wygraną 2: 0 z Meksykiem

Piłka nożna Piłka nożna – International Friendly – Argentyna v Meksyk – Estadio Mario Alberto Kempes, Cordoba, Argentyna – 16 listopada 2018 Meksyk Alan Pulido w akcji z Argentyną Giovani Lo Celso REUTERS / Gustavo Garello

CORDOBA, Argentyna (Reuters) – Pierwsza połowa od obrońcy Ramiro Funes Mori i druga połowa gola od zastępcy Isaaca Brizueli dała Argentynie zwycięstwo 2: 0 nad Meksykiem w meczu towarzyskim w Kordobie w piątek.

Centrum Villareal w połowie otworzyło punktację na minutę przed przerwą, kiedy trafił do rzutu wolnego Paulo Dybala, gdy meksykańscy obrońcy cofnęli się i obserwowali.

Potem Brizuela, który zaledwie trzy minuty wcześniej zastąpił Miguela Layuna, przez osiem minut przebijał własną siatkę, aby przypieczętować zasłużone zwycięstwo dla gospodarzy.

Oba zespoły były prowadzone przez tymczasowych trenerów, a Argentyna ponownie nie miała Lionela Messiego, który latem tego roku wziął urlop z międzynarodowej piłki nożnej po finale Pucharu Świata w Rosji.

Ale to Lionel Scaloni, który przejął dowództwo po krótkiej karierze Jorge Sampaoli zakończył się rozczarowującym występem w Pucharze Świata, który wyszedł na szczyt, aby nagrać swoje trzecie zwycięstwo w pięciu meczach i czwarte czyste konto.

Argentyna i Meksyk spotykają się ponownie w Mendozie we wtorek.