Gol w każdej połowie daje Argentynie drugie zwycięstwo nad Meksykiem

Piłka nożna Piłka nożna – International Friendly – Argentyna v Meksyk – Estadio Malvinas Argentinas, Mendoza, Argentyna – 20 listopada 2018 Argentyna Mauro Icardi świętuje strzelenie pierwszego gola z Erikiem Lamelą REUTERS / Marcelo Ruiz

(Reuters) – wczesny gol Mauro Icardiego i późny strzał z Paulo Dybala dały Argentynie drugie zwycięstwo z rzędu, wygrywając 2: 0 nad Meksykiem w ciepłej przyjaźni w Mendozie we wtorek.

Dwie minuty później Icardi, napastnik Interu Mediolan, który kontrowersyjnie opuścił reprezentację Argentyny w piłce nożnej, pokonał dwóch obrońców z Meksyku na prawej nodze, po czym przeniósł piłkę w lewo i przeszedł obok bramkarza.

Dybala podwoił prowadzenie trzy minuty przed końcem, kiedy zakończył kontratak, pięknie ustawiony przez Giovanniego Simeone.

Meksyk miał większą przewagę, ale Argentyna była warta zwycięstwa, które miało miejsce cztery dni po zwycięstwie 2: 0 w Kordobie w pierwszym meczu podwójnego rozdania.

Najlepsza szansa dla gości spadła do Jesus Gallardo w drugiej połowie drugiej połowy, ale jego celna główka została dobrze uratowana przez bramkarza Paula Gazzanigi.

W wyniku tego od czasu mistrzostw świata Puchar Mielca Scaloniego otrzymuje trenerem trenerem Lionela Scaloniego do czterech zwycięstw, jednego remisu i jednej porażki. Jego drużyna straciła tylko jeden gol w przegranym 1: 0 meczu z Brazylią w zeszłym miesiącu.

W międzyczasie Meksyk spadł do piątej porażki w sześciu meczach, odkąd odpadli z Mistrzostw Świata na ostatnim 16 etapie ze stratą do Brazylii.