Gibraltar cieszy się historyczną pierwszą wygraną po haniebnych hymnach

YEREVAN (Reuters) – Gibraltar po raz pierwszy wygrał na międzynarodowym turnieju, wygrywając w sobotę 1: 0 zwycięstwo nad Armenią w Erewaniu, po tym, jak został uznany za Liechtenstein.

Maleńkie brytyjskie terytorium zamorskie pokonało armię Armenii, w tym Henrikh Mkhitaryan Arsenalu, dzięki karierze Josepha Chipoliny za 50 minut.

To był pierwszy raz, kiedy wygrali mecz inny niż przyjaciel, od czasu dołączenia do UEFA w 2013 roku, a ich zawodnicy tańczyli z radości na ostatnim gwizdku.

Jednak noc zaczęła się źle dla odwiedzających, gdy hymn narodowy Liechtenstein został rozegrany przed kickoffem, wywołując niezadowolony tweet z Gibraltaru w FA.

"Gibraltar FA jest bardzo rozczarowany faktem, że przed dzisiejszym meczem Ligi Narodów UEFA z Armenią grał hymn narodowy Liechtensteinu" – napisano.

"Ormiańska FA przeprosiła szefa delegatury reprezentującego Gibraltar FA w Erewaniu za to niedopatrzenie i ogłoszono na krajowym stadionie przeprosiny za błąd".

Ta pomyłka zdawała się motywować graczy z Gibraltaru, ponieważ rywalizowali z gospodarzami – których najlepszym osiągnięciem było właśnie brak kwalifikacji na Euro 2012 – przez ostatnie 40 minut posiadali tylko 28 procent posiadania i pokonali dwie próby.

Armenia, dowodzona przez Mkhitaryana, miała 35 strzałów – 10 na cel.

Gibraltarska porażka szoku zajęła im poziom z Armenią w trzech punktach w grupie 4 ligi League D, sześć za liderami Macedonii.