Gerard Deulofeu i Troy Deeney postawili Cardiff na miecz, wygrywając wygraną Watford

Znakomity hat-trick od hiszpańskiego napastnika Watforda Gerarda Deulofeu i dwa gole od Troy Deeney dał Watford dające zwycięstwo zwycięstwo CardiffObawy o relegację.

Deulofeu nie strzelił gola w ośmiu meczach, ale zakończył ten projekt przed przerwą, a następnie pokazał klasę i opanowanie, by uderzyć dwa razy w ciągu czterech minut na oznaczeniu godziny.

Deeney wykonał 4-0 – ustanowiony przez Deulofeu – zanim Sol Bamba cofnął bramkę z rzutu rożnego.

Jednak Denney ponownie podkreślił zwycięstwo piątem golem w czasie postoju, ponieważ Watford udowodnił, że może być wystarczająco dobry dla europejskiego futbolu pod koniec sezonu.

Cardiff wygrał back-to-back Premier League mecze w dwóch ostatnich meczach, ale to nie powstrzymało menedżera Neil Warnock odwołując swojego kapitana klubu, Seana Morrisona, do wyjściowego składu.

Środkowy obrońca został wykluczony z czterech meczów po operacji wyrostka robaczkowego, ale został przywrócony do obrony domu w miejsce Lee Peltiera.

Gerard Deulofeu stawia Watford do przodu swoim pierwszym golem wieczoru (Getty Images)

Warnock dokonał dwóch dalszych zmian – dając Leandro Bacunie swój pierwszy start od czasu jego przeniesienia z Reading, a Josh Murphy został odwołany zamiast Bobby'ego Reida.

Watford – który ogłosił przed startem, że osiągnęli porozumienie o odszkodowaniu za 4 miliony funtów z Evertonem za ich byłego menadżera Marco Silva – dokonał siedmiu zmian od zwycięstwa w FA Cup nad QPR.

Rytm, który przenosił gości do pierwszej dziesiątki, był jednak dość wcześnie widoczny i ostrzegali przed atakującym zagrożeniem, kiedy Daryl Janmaat strzelił po tym, jak zamienił podania z Deeneyem.

Jednak Cardiff nie był pozbawiony pewności siebie, a kiedy Callum Paterson wyrzucił piłkę na ścieżkę Oumara Niasse, były napastnik Evertonu zmusił Ben Fostera do ostrego odbicia.

Ale tak jak strona Warnocka wyglądała na zdolną do przejęcia prowadzenia, stracili gol 18 minut, który podobnie jak wiele innych w tym sezonie miał wiele do zrobienia.

Morrison, Bruno Manga i Joe Bennett zaoferowali nieudolną grę Deeneyowi na krawędzi pola, a gdy piłka się przedłużyła do Deulofeu, Hiszpan uderzył w niskim riverze obok Neila Ethereidge'a, aby wyprzedzić Watforda.

Josh Murphy stawia wyzwanie dla Etienne Capoue (Getty Images)

Mogło to potrwać kilka chwil później, gdyby Etheridge nie ostro skoczyła, by odepchnąć chrapliwy strzał od Deeneya na rogu.

Zagrożenie atakami Cardiff było rzadkie, chociaż zakończyli połowę falą, która wydawała się uzasadnionym żądaniem kary.

Murphy został wypuszczony na lewą stronę pola karnego przez Niasse, tylko po to, aby skrzydło zostało obrócone przez Janmaata, gdy gracz Watford próbował odzyskać swoją pozycję.

Sędzia Simon Hooper jednak machnął ręką na kopie punktowe, ku gniewowi Warnocka, który odwołał się do czwartego urzędnika.

Było to ostrzeżenie dla Watford, ale goście przeżyli do połowy czasu bez zbytniego dodatkowego alarmu.

Cardiff popchnął Bacunę do przodu na początku drugiej połowy i był bardziej bezpośredni w próbach znalezienia Niasse i przez pewien czas wyglądało na to, że może dostarczyć trasę z powrotem do gry.

Ale Watford był w stanie zredukować stronę gospodarzy do długich strzałów z dystansu, a gdy podnieśli się, aby trafić Cardiff na kontuar, sprawili, że gra była bezpieczna z dwoma bramkami w ciągu czterech minut na oznaczeniu godziny.

Oumar Niasse zostaje wycofany przez Roberto Pereyra (Getty Images)

Deulofeu uderzył na sekundę po tym, jak złapał stratę z głębi Watford, po słabym rzucie wolnym od Bennetta.

Hiszpan wyprzedził Mangę ponad linię środkową, a następnie pobiegł naprzód, zanim strzelił przez odsłoniętą Etheridge.

Trzy minuty później i ponownie Cardiff zostały przerwane przez Deulofeu, chociaż tym razem finisz był jeszcze bardziej wyjątkowy.

Arter oddał piłkę, Etienne Capoue wysłał Deulofeu przez środek boiska, a Etheridge pozostała w powietrzu, gdy piłka została delikatnie rozdeptana przez niego i w przeciwległy kąt.

Deulofeu mógł mieć nawet czwartą pozycję, po raz kolejny w obronie obrony Cardiff w 73 minucie. Tym razem jednak bezinteresownie wyciągnął piłkę, by Deeney mógł uderzyć na czwartym miejscu Watforda.

Cardiff wycofał bramkę pocieszenia z opóźnieniem, gdy Bamba spakował piłkę zza rogu, ale Deeney miał ostatnie słowo, kiedy został ustanowiony dla swojej drugiej bramki przez Willa Hughesa.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami dzięki komentarzom ekspertów i analizom naszych nagradzanych autorów