Funt uderza dwukrotnie, gdy City uderzyło w Świętych na sześć

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Manchester City przeciwko Southampton – Stadion Etihad, Manchester, Wielka Brytania – 4 listopada 2018 Southampton Shane Long wygląda przygnębiona po meczu Zdjęcia akcji via Reuters / Jason Cairnduff

(Reuters) –

Raheem Sterling uderzył dwa razy w lidze Premier League Manchester City zmiażdżył Southampton 6-1 na stadionie Etihad w niedzielę, po raz czwarty strzelili pięć lub więcej goli w 11 meczach do tej pory w tym sezonie.

Miasto, które ma dwupunktową przewagę nad Liverpoolem, zajęło zaledwie sześć minut, aby otworzyć punktację. David Silva nakarmił Leroya Sane'a po lewej, a niski krzyż Niemca został obrócony przez obrońcę Southampton Wesleya Hoedta do własnej sieci.

Sześć minut później City był o 2-0 lepszy po tym, jak Bernardo Silva po fuzji utrzymał pozycję Sterlinga, a niski skrzydłowy Anglii został trafiony z bliskiej odległości przez Sergio Aguero, 17-gi Argentyńczyka w ostatnich 13 meczach u siebie.

Gra została praktycznie zakończona już w 18. minucie, kiedy krzyżówka Sterlinga z prawej strony znalazła Davida Silvę, którego lewą stopą przeleciał obok bezradnego Alexa McCarthy'ego.

Southampton otrzymał niewielką zachętę, gdy Danny Ings został rzucony przez bramkarza miasta Edersona i podniósł się, by zamienić rzut punktowy w 30. minucie, ale po przerwie City odzyskał swoją przewagę trzech bramek, gdy Aguero przeszedł do Sterlinga w polu i nie spieszył się, zanim strzelił do domu.

Sterling uderzył ponownie, aby zrobić 5-1, wiercąc w dolnym rogu po wślizgnięciu się przez bezinteresownego Aguero i Sane ukończyli trasę w czasie postoju.