Freiburg ogłusza mistrzów Bayernem z późnym wyrównaniem

MUNICH, Niemcy (Reuters) – Freiburg zaimprowizował mistrza Bayernu Monachium z 89.-minutowym wyrównaniem z Lucas Hoeler, by w sobotę zasłużyć na zasłużone 1-1 remis w Bundeslidze.

Piłka nożna Piłka nożna – Bundesliga – Bayern Monachium v ​​Freiburg – Allianz Arena, Monachium, Niemcy – 3 listopada 2018 Fibi Freiburga Lucas Holer zdobywają swój pierwszy gol REUTERS / Andreas Gebert

Bayern potrzebował solowego wysiłku Serge'a Gnabry'ego w 80. minucie, aby przejąć prowadzenie po kolejnym mało inspirującym występie ze strony Monachium.

23-letni skrzydłowy podniósł piłkę po prawej stronie i wpadł na sam obszar, po czym strzelił do domu z niewielkiej odległości od swojego pierwszego gola w Bayern.

Jednak Hoeler wskoczył do pudełka, aby pokonać bramkarza Manuela Neuera i uciszyć publiczność, by opuścił Bayern na 20 punktach, cztery za liderami Borussią Dortmund, z którymi zmierzą się w przyszłym tygodniu.

"Zaczęliśmy dobrze i pozwoliliśmy, aby piłka dobrze się przetoczyła" – powiedział trener Bayernu Niko Kovac.

"Potem zaczęliśmy szukać centrum, ponieważ Freiburg podwaja się na skrzydłach, ale walczyliśmy.

"Jesteśmy sfrustrowani i rozczarowani. Prowadziliśmy, więc powinniśmy wygrywać. "

Kovac miał gwałtowny start w kadrze Bayernu, a klub popisał się nim po występie na początku sezonu.

Po wściekłej konferencji prasowej szefów klubów zeszłego miesiąca, obwinianiu mediów o nieuczciwe raportowanie i wspieraniu ich trenera i zawodników, Bayern wygrał cztery mecze przed wszystkimi sobotnimi meczami, ale wciąż nie udało mu się wywrzeć wrażenia.

Gospodarze mieli tylko dwie szanse w pierwszej połowie przez Roberta Lewandowskiego i Arjena Robbena, pomimo posiadania blisko 70 procent i gry przeciwko drużynie, która zaginęła kilku kluczowych graczy, w tym czołowego napastnika Nilsa Petersena.

Freiburg stał się bardziej odważny po przerwie i miał piłkę w siatce tylko po to, by głową Tima Kleindiensta rządzić na pozycji spalonej.

Wprowadzenie Francka Ribery'ego, grającego w 400. meczu towarzyskim klubu, ożywiło życie w ataku Bayernu, a bramka Gnabry'ego postawiła ich przed sobą, zanim Hoeler zdobył znakomity występ Freiburga z equalizerem.