Federer zapewnia dominującą wygraną w pierwszej rundzie przeciwko Istomin

MELBOURNE (Reuters) – Obrońca tytułu Roger Federer zagrał prosto przez Denis Istomin, aby wygrać swoje pierwsze spotkanie w Australian Open w poniedziałek, zapewniając zwycięstwo 6-3 6-4 6-4.

Tenis – Australian Open – Pierwsza runda – Rod Laver Arena, Melbourne, Australia, 14 stycznia 2019. Szwajcarski Roger Federer w akcji podczas meczu przeciwko Denis Istomin Uzbekistanu. REUTERS / Kim Kyung-Hoon

Istomin, z Uzbekistanu, dwukrotnie osiągnął czwartą rundę Wielkiego Szlema i okazał się godnym bojownikiem z tyłu boiska z jego ciężką, agresywną, podstawową grą.

Jednak szwajcarska obsługa górska trzeciego ziarna okazała się zbyt dużą przeszkodą, aby jego przeciwnik mógł się wspiąć, a Federer nie był poważnie zagrożony we własnych grach serwisowych.

Federer zagra brytyjską klasyfikację Dan Evans, zajmując 189 miejsce na świecie, w drugiej rundzie.

"Myślę, że mogę zaufać w szczególności mojemu drugiemu służbie; kiedy ufasz Twojemu drugiemu serwisowi, możesz pójść za pierwszym serwerem ", powiedział dziennikarzom Federer.

"Zacząłem odczuwać, że w połowie pierwszego seta Denis będzie trudny do wzięcia udziału w moich grach serwisowych. To rozluźnia cię od linii podstawowej. Wtedy naprawdę dzieje się coś dobrego ".

Obaj gracze mieli swój udział w rozpędu w głównej sprawie. Federer jednak nie zmierzył się z żadnym punktem przerw w meczu, taka była jego dominacja.

Federer przerwał serwatkę Istomin raz w każdym zestawie.

Po pierwszym konserwatywnym pierwszym meczu, Federer połaskotał roztrzepanego tłumu, wykonując rzucany przez kierownicę zakręcony backhand w trzeciej części drugiego seta, który wydawał się dodawać paliwo rakietowe do swoich impulsu na resztę meczu.

Szwajcarzy złamali tę grę, a Istomin nigdy nie odzyskał sił.

Federer i rywal Novak Djokovic obaj szukają rekordowego siódmego tytułu Australian Open w Melbourne, a wraz z nim portfel zwycięzcy o wartości 4,1 miliona dolarów (2,96 miliona dolarów).

Zgłaszanie przez Jonathana Barretta; Montaż przez Christiana Radnedge'a i Clare Fallon