Factbox: Kluczowi nominowani do nagród Złotego Globu 2020

Gitara Alligera Jerry'ego Garcii mogła sprzedać za 400 000 $ na aukcji w Los Angeles

[ad_1]

LOS ANGELES (Reuters) – W poniedziałek ogłoszono nominacje do nagród Golden Globe 2020 dla filmów i telewizji.

77. Złote Globy, zorganizowane przez Hollywood Foreign Press Association, zostaną zaprezentowane podczas uroczystej kolacji, którą poprowadzi brytyjski komik Ricky Gervais w Beverly Hills w Kalifornii, 5 stycznia.

Poniżej znajduje się lista najważniejszych nominacji do filmów.

NAJLEPSZY DRAMA

„Irlandczyk”

"Żartowniś"

„Historia małżeństwa”

„1917”

„Dwaj papieże”

NAJLEPSZA KOMEDIA LUB MUZYKA

„Dolemit to moje imię”

„Królik Jojo”

„Noże się”

„Pewnego razu w Hollywood”

"Człowiek rakieta"

NAJLEPSZY AKTOR, DRAMA

Christian Bale – „Ford v Ferrari”

Antonio Banderas – „Ból i chwała”

Adam Driver – „Historia małżeństwa”

Joaquin Phoenix – „Joker”

Jonathan Pryce – „Dwaj papieże”

NAJLEPSZA AKTORKA, DRAMA

Cynthia Erivo – „Harriet”

Scarlett Johansson – „Historia małżeństwa”

Saoirse Ronan – „Małe kobiety”

Charlize Theron – „Bombshell”

Renee Zellweger – „Judy”

NAJLEPSZY AKTOR, KOMEDIA LUB MUZYKA

Daniel Craig – „Knives Out”

Roman Griffith Davis – „Jojo Rabbit”

Leonardo DiCaprio – „Pewnego razu w Hollywood”

Taron Egerton – „Rocketman”

Eddie Murphy – „Dolemite is My Name”

NAJLEPSZA AKTORKA, KOMEDIA LUB MUZYKA

Awkwafina – „Pożegnanie”

Ana de Armas – „Knives Out”

Czapka Feldstein – „Booksmart”

Emma Thompson – „Late Night”

Cate Blanchett – „Wheredd You Go Bernadette”

NAJLEPSZY DYREKTOR

Bong Joon Ho – „Pasożyt”

Sam Mendes – „1917”

Quentin Tarantino – „Pewnego razu w Hollywood”

Martin Scorsese – „Irlandczyk”

Todd Phillips, „Joker”

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY

Tom Hanks – „Piękny dzień w sąsiedztwie”

Al Pacino – „Irlandczyk”

Joe Pesci – „Irlandczyk”

Brad Pitt – „Pewnego razu w Hollywood”

Anthony Hopkins – „Dwaj papieże”

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA

Annette Bening – „Raport”

Margot Robbie – „Bombshell”

Jennifer Lopez – „Hustlers”

Kathy Bates – „Richard Jewell”

Laura Dern – „Historia małżeństwa”

NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY

„Frozen 2”

"Król Lew"

"Brakujący link"

„Toy Story 4”

„Jak wytresować smoka: ukryty świat”

NAJLEPSZY FILM ZAGRANICZNY

„Pożegnanie” – Chiny

„Les Miserables” – Francja

„Pain and Glory” – Hiszpania

„Pasożyt” – Korea Południowa

„Portret damy w ogniu” – Francja

NAJLEPSZA ORYGINALNA PIOSENKA

„Piękne duchy” – „Koty”

„I Love You Again” – „Rocketman”

„Into the Unknown” – „Frozen 2”

„Duch” – „Król lew”

„Stand Up” – „Harriet”

Sprawozdania: Patricia Reaney; Redakcja: Nick Ziemiński i Jonathan Oatis

.

[ad_2]

Source link