Exeter Chiefs do remisu 10-10 Munster'a w kampanii Champions Cup rozpoczyna rozczarowujący start

Exeter„s Europejski Puchar Mistrzów Kampania rozpoczęła się po rozczarowującym starcie po remisie 10-10 w tytanicznej walce w Sandy Park.

Exeter stracił tylko raz w ostatnich 17 meczach, ale był niebezpiecznie blisko przegranej Munster miał lwią część posiadania i terytorium.

Luke Cowan-Dickie zdobył tylko próbę Exeter z Garethiem Steensonem, dodając karę i konwersję.

CJ Stander strzelił dla Munstera z Joeyem Carberyiem, który wywalczył rzut karny i nawrócenie.

Keith Earls był ostatnią minutą dla Munstera, kiedy Darren Sweetnam wszedł na lewe skrzydło, ale pokonali tę porażkę, aby wygrać 10 minut, dominując nad zdobyczą.

Szefowie stracili w tym okresie cztery rzuty karne i stracili zarówno rzut z linii, jak i scrum na własnym rzucie, ale strącony z propa Stephen Archer stracił Munstera jako dobrą pozycję atakującą i 70 metrów na terytorium, gdy Steenson kopnął piłkę w pole.

Po 16 minutach Exeter wygrał swoją pierwszą karę, gdy Mike Haley został ukarany za nieumyślne zwolnienie, a Steenson po raz pierwszy stanął po stronie opozycji 22.

Luke Cowan-Dickie pakuje się po linii, aby zdobyć próbę dla Exeter (PA)

Dwie minuty później postawił swoją stronę przed trójnikiem kary, który był jedyną punktacją w pierwszym kwartale.

Pomimo tego odwrotu, Munster nadal był doskonałym przykładem na to, jak zagrać w wiatr wichury. Trzymali piłkę mocno naprzód, aby znieść energię szefów i spróbować spłynąć z pierwszego pół-zegara.

Pokonali linię gospodarzy przez pięć minut i po strzale od Standera, Matt Kvesic został ukarany za to, że Carbery przyszedł z boku, by zbliżyć się do niego.

Jednak na dwie minuty przed przerwą Munster ponownie przegrał, gdy po tym, jak Irlandczycy stracili dwa karne, Cowan-Dickie pokonał z bliskiej odległości, aby Steenson mógł się nawrócić, a Chiefs miał prowadzenie 10-3.

CJ Stander ocenia jedyną próbę meczu z Munster (Obrazy akcji za pośrednictwem Reutersa)

Dwie minuty po ponownym uruchomieniu, Exeter stracił Dave'a Dennisa z kontuzją, zanim Munster, który był pod znaczną presją w ustawionym scrumie, zmienił oba rekwizyty.

Wyglądało na to, że goście odnosili korzyści z wymian, gdy przejeżdżali z linii, ale sędzia kontrowersyjnie wykluczył, że Chris Cloete spróbował przeszkody.

Odwiedzającym nie można było długo zaprzeczyć, gdy Stander wykończył ciągły okres presji, by przeforsować drogę, a nawrócenie Carbery'ego doprowadziło do spięcia w ostatnich 15 minutach.

Exeter stracił zarówno Sama Skinnera, jak i Dave'a Ewersa z obrażeniami głowy w trakcie przygotowań do próby Standera, więc Cowan-Dickie musiał wrócić, aby grać z pozycji przez 10 minut.

Munster uciekł Sandy Park z dwoma punktami w torbie (Getty)

Ewers wrócił po zaliczeniu oceny urazu głowy, aby zobaczyć, jak jego strona dominuje w ostatnich trzech minutach, ale Munster zasłużenie trzymał się dwóch cennych punktów.

Tymczasem w puli 5, Montpellier wygrał na początku swojej kampanii z 21-15 zwycięstwami gospodarzy nad Edynburgiem, a ich starcia zakończyły się rewanżem Henry'ego Immelmana, skrzydła Benjamina Fall i centrum Gabriela N'gandebe. Jednak Edynburg, który strzelił bramki dzięki prostytutce Stuartowi McInally i skrzydłowemu Dougiemu Fife, zabezpieczył to, co może okazać się kluczowym punktem bonusowym w grupie, która zawiera także Newcastle Falcons i trzykrotnego mistrza Toulona, ​​którzy spotykają się w niedzielę.

Drużyny

Exeter: Dollman, Nowell, Slade, Whitten, Cordero, Steenson, Townsend, Moon (Hepburn, 58), Cowan-Dickie (Yeandle, 58), Williams (Francis, 58), Dennis (Atkins, 43), Skinner, Ewers (Lawday, 65), Armand, Kvesic.

Zastąpienia nieużywane: J Maunder, J Simmonds, S. Hill.

Munster: Haley, Conway, Goggin (Arnold, 61, Hanrahan, 69), R Scannell, Sweetnam, Carbery, Williams (N Cronin, 74), Kilcoyne (J Cronin, 46), N Scannell (Marshall, 58), Archer (Ryan, 46), Kleyn (Holandia, 61), Beirne, P O'Mahony, Cloete (O'Donnell, 61), Stander.

Części zamienne: Arnold za Goggina (61), N. Cronin za Williamsa (74), J. Cronin za Kilcoyne'a (46), Marshall za N. Scannella (58), Ryan za Archera (46), Holland za Kleyn (61), Donnell dla Cloete (61),