Everton wygrał na wyjeździe z Bournemouth 2: 0

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Everton przeciwko AFC Bournemouth – Goodison Park, Liverpool, Wielka Brytania – 13 stycznia 2019 Everton Kurt Zouma zdobywa swój pierwszy gol Akcja Zdjęcia przez Reuters / Jason Cairnduff

EVERTON 2 BOURNEMOUTH 0

13 stycznia (Reuters) – Everton uniknął trzeciej kolejnej porażki z Premier League, gdy Kurt Zouma strzelił gola, a późny gol Dominika Calvert-Lewina przyniósł im pochlebne zwycięstwo 2-0 przeciwko Bournemouth w deszczowym Goodison Park w niedzielę.

Było niezadowolenie z domowych fanów, gdy Everton był przegrywane przed przerwą, ale strona Marco Silva poprawiła się w drugiej połowie, aby wrócić do górnej połowy tabeli.

Przyciągająca wzrok strona Bournemouth Eddiego Howe'a zdominowała otwarcie 25 minut i powinna być na czele z młodym walijskim napastnikiem Davidem Brooksem w obronie Evertonu.

Brooks uderzył strzałem w słupek w 14. minucie po tym, jak został rozegrany przez Juniora Stanisława, podczas gdy sam Stanisław niemal wprawił w zakłopotanie bramkarza Anglii, Jordana Pickforda, z rzutu wolnego.

Bournemouth również zignorował dwa krzyki karne, zanim Everton stopniowo się rozbudził, a obrońca Michael Keane uderzył w poprzeczkę krótko przed przerwą.

Gospodarze objęli prowadzenie, a ich drugi wysiłek skierował na cel w 61. minucie. Lucas Digne radził sobie dobrze, aby utrzymać piłkę w grze, a jego podniecony krzyż był silnie przewodzony do domu przez obrońcę Zoumę za jego pierwszy gol Evertonu, od kiedy połączył się z Chelsea.

Druga porażka Evertonu, uderzona znakomicie w Calvert-Lewin po świetnej pracy Ademoli Lookmana, była surowa dla Bournemouth, która będzie się zastanawiać, w jaki sposób udali się do domu bez wynagrodzenia.

Bournemouth, który miał 16 atutów na bramkę, pozostał na 12 miejscu z 27 punktami z 22 meczów, dziewięć punktów powyżej dolnej trójki, podczas gdy Everton przeniósł się na 10. miejsce z 30 punktami.