Everton odbija się od 5-1 trasy Burnleya

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Burnley v Everton – Turf Moor, Burnley, Wielka Brytania – 26 grudnia 2018 Everton Lucas Digne świętuje zdobycie czwartego gola z Kurt Zouma Action Images przez Reuters / Craig Brough

Dec 26 (Reuters) – – BURNLEY 1 EVERTON 5

Everton zakończył swoje pięć meczów bezbramkowym biegiem w emfatyczny sposób, grając w środę Burnout 5: 1 na stadionie Turf Moor.

Everton pokonał w niedzielę 6: 2 z Tottenhamem Hotspur, a niecałe 2 minuty zajęły prowadzenie, gdy nieoznakowany Yerry Mina dośrodkował z lewej strony przez brazylijskiego skrzydłowego Bernarda.

Curling Lucas Digne rzut wolny pokonał bramkarza Burnley Joe Hart, aby podwoić prowadzenie w 13. minucie i dziewięć minut później Everton był 3-0 w górę.

Obrońca Burnley Ben Mee obsłużył piłkę, podnosząc się do przodu w przepełnionym polu karnym, a sędzia Michael Oliver nagrodził rzut punktowy, który Gylfi Sigurdsson pewnie przekonwertował.

Sean Dyche stracił bramkę na osiem minut przed przerwą, kiedy to James Tarkowski został zepchnięty z linii przez Jordana Pickforda, a Ben Gibson wbił piłkę do domu.

Ale wszystkie wysiłki Burnleya w kierunku próby powrotu dobiegły końca, po tym, jak Digne zrobił 4-1 niskim pędem spoza pudła.

Brazylijski rezerwowy Richarlison zakończył trasę w czasie przerwy, zbierając grzywnę przez podanie Sigurdssona, po czym przeniósł piłkę do domu.