Emocje wysokie jak foki szare Leicester wygrywają w dniu testów

LONDYN (Reuters) – traumatyczny tydzień w Leicester City zakończył się wygraną 1: 0 w Cardiff City, chociaż wynik nie był głównym problemem dnia, w którym hołd dla byłego właściciela klubu Midlands, Vichai Srivaddhanaprabhy, który zginął w katastrofie helikoptera.

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Cardiff City – Leicester City – Cardiff City Stadium, Cardiff, Wielka Brytania – 3 listopada 2018 Jamie Vardy z Leicester City, menedżer Claude Puel i Demarai Grey oklaskują fanów po meczu REUTERS / Darren Staples

Kilku graczy z Leicester miało lecieć do Tajlandii jeszcze w sobotę na pogrzeb, a na wszystkich terenach Premier League odbyła się minuta ciszy, która miała znaczyć tragedię z zeszłego tygodnia przed stadionem Leicester, w którym zginęły także cztery inne osoby.

Zapotrzebowanie na telewizję sprawiło, że sobotnie mecze rozegrały się w czterech osobnych czasach kickoffów z Liverpoolem przeniosącym się na szczyt Premier League – przynajmniej do Manchester City w niedzielę w Southampton – po remisie 1: 1 z Arsenalem.

Manchester United powrócił do zwycięstwa 2: 1 w Bournemouth, aby awansować na siódme miejsce, Newcastle United zanotował swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie, 1: 0 nad Watfordem, podczas gdy Everton i West Ham United również wygrywali.

Najwięcej uwagi skupiało się na stadionie Cardiff City Stadium, gdzie hołd obejmował wieniec przyniesiony na boisko przed meczem oraz rozwinięcie ogromnej flagi wśród tłumu pamięci 60-letniego tajskiego miliardera.

Druga połowa bramki od Demarai Greya wywołała radość wśród graczy i fanów Leicester, chociaż sędzia Lee Probert spotka się z krytyką za rezerwację napastnika po tym, jak wziął koszulę z okazji uroczystości, aby odsłonić koszulkę z napisem "For Khun Vichai" przód.

"Czuję się dumny, to był naprawdę trudny tydzień dla każdego" – powiedział bramkarz Leicester, Kasper Schmeichel.

"Sposób, w jaki wszyscy w klubie radzą sobie same, jest świadectwem dla rodziny, którą zbudował Vichai."

W Emirates, znakomity późny cios od Alexandre Lacazette dał Arsenalowi punkt po tym, jak James Milner, który później złamał nos w dziwnym starciu z kolegą z zespołu, Joe Gomezem, dał Liverpoolowi prowadzenie w drugiej połowie.

Bogato-zabawna gra rzuciła szanse na obie strony, ponieważ trener Liverpoolu, Juergen Klopp, utrzymał rekord, że nie przegrał z Kanonierami w sześciu spotkaniach.

LUCKY MOURINHO

Na południowym wybrzeżu, późne zwycięstwo Manchesteru United, za sprawą uderzenia Marcusa Rashforda, nie złagodziło rozczarowania Jose Mourinho przy innym niższym występie.

"W połowie powiedziałem, że jestem najszczęśliwszym menadżerem w Premier League", powiedział Mourinho, który dodał, że jego zdaniem Bournemouth powinien mieć 5-2 lub 6: 2.

"Powiedziałem, że nie można grać gorzej niż my, więc druga połowa będzie na pewno lepsza. Naprawdę nie rozumiem tego rodzaju mentalności, która przynosi mi więcej siwych włosów! "

Zwycięstwo przeniosło się na poziom United na punkty z szóstego miejsca w Bournemouth i punkt na Tottenhamie Hotspur, który był piąty przed ich wieczornym kickoffem w Wolverhampton Wanderers.

Fani Newcastle w końcu mieli coś do świętowania, ponieważ drużyna Rafy Beniteza wygrała na 11. pozycji, po tym jak Ayoze Perez wylądował w 65. minucie po rzucie wolnym od Ki Sung-yeunga.

Pokaz slajdów (4 obrazy)

Zwycięstwo zabrało drużynę Rafy Beniteza ze strefy spadkowej na koszt Cardiff, z West Hamem, który pokonał Burnley 4-2, również oddalając się od złomu na dole.

Zasłużone zwycięstwo Hammers było pierwszym w lidze od końca września i było wynikiem dwóch goli Felipe Andersona. Rezultat byłby jeszcze gorszy, gdyby Burnley nie odciągnął od siebie szeregu drobnych zapisów.

Everton pokonał Brighton & Hove Albion 3-1 – trzecie zwycięstwo w czterech meczach ligowych – z dwukrotnym trafieniem Richarlison do sześciu goli w tym sezonie.

Zgłaszanie przez Neila Robinsona; Edycja: Ken Ferris i Martyn Herman