Dzeko double daje Bośni zwycięstwo 2: 0 nad Irlandią Północną

[ad_1]

SARAJEVO (Reuters) – Brief Edin Dzeko przekazał Bośni wygraną 2: 0 nad Irlandią Północną w poniedziałek, w związku z akcją ligową przeciwko Narodom Zjednoczonym, która dodatkowo ugruntowała swoje miejsce w grupie 3 drugiego poziomu.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Narodów UEFA – Liga B – Grupa 3 – Bośnia i Hercegowina v Irlandia Północna – Stadion Grbavica, Sarajewo, Bośnia i Hercegowina – 15 października 2018 Bośnia Edin Dzeko strzela bramkę, która później jest niedozwolona na spalonym REUTERS / Dado Ruvic

Rezultat pozostawił Bośniaków na maksymalnie dziewięciu punktach z trzech meczów, wyprzedzając Austrię, która ma trzy punkty w dwóch meczach. Irlandia Północna nie ma żadnej z trzech gier.

Pokaz slajdów (4 obrazy)

Obie drużyny nie zagrały w końcowym pojedynku, a Dzeko strzeliła na stronę gospodarzy w 27. minucie, kiedy poprowadził piłkę w lewym dolnym rogu z 10 metrów po defensywie popełnionej przez Jamala Lewisa.

Pomocnik George Saville dwukrotnie zbliżył się do Irlandii Północnej, a Dzeko strzelił z baru, a znakomity cel kontrowersyjnie nie pozwolił na spalenie na drugim końcu w pierwszej połowie.

Zastępca Gavin Whyte nie trafił w złocistą szansę na wyrównanie w 56. minucie, zanim Dzeko ponownie uderzył na 73. miejscu, trzymając piłkę obok bramkarza Baileya Peacocka-Farrella po dośrodkowaniu obronnym Miralema Pjanica.

Strażnik Bośni Ibrahim Sehic trzymał piledriver Saville, zanim Irlandia Północna uderzyła w drewno po raz trzeci w końcowych minutach meczu, gdy obrońca gospodarzy Ervin Zukanović odbił dośrodkowanie z prawej strony.