Dominujące Włochy zdobywają ostatnio wygrane przez Stany Zjednoczone

GENK, Belgia (Reuters) – Włoch rezerwowy Matteo Politano uderzył w ostatniej minucie czasu przestoju, aby zdobyć zasłużoną wygraną 1: 0 nad Stanami Zjednoczonymi we wtorek w towarzyskim meczu.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Narodów UEFA – Liga B – Grupa 2 – Szwecja – Rosja – Friends Arena, Solna, Szwecja – 20 listopada 2018. Rosyjski Roman Neustadter i szwedzki Isaac Kiese Thelin w akcji. Agencja informacyjna TT / Jonas Ekstromer / via REUTERS

W ostatnich pięciu meczach drużyna Roberto Manciniego strzelił trzy bramki i opuścił ją do późna, by zapewnić sobie zwycięstwo nad USA pomimo dominującego posiadania i stworzenia kilku znakomitych okazji w ciągu 90 minut.

Mancini wykonał siedem zmian z remisu 0: 0 z Portugalią w Mediolanie w sobotę i uzyskał drugie miejsce w Grupie Ligi Narodów A3, zadebiutując pomocnikiem Sassuolo Stefano Sensi.

Jednak jego odświeżony zespół wyglądał na skazanego na kolejny impas, dopóki skrzydłowy z Interuanu, Politano, nie wywiercił ani razu strzału przez bramkarza Ethana Horvatha.

Leonardo Bonucci obronił wspaniałą szansę po 18 minutach, kiedy wyskoczył z pułapki ofsajdowej, by spotkać się z rzutem wolnym na Sensi, tylko po to, by Horvath wyskoczył i zablokował wysiłek.

Amerykański bramkarz został ponownie wezwany do akcji w ciągu ostatnich pięciu minut połowy, przechylając się na długi mecz Domenico Berardiego, a następnie pokonał niebezpieczny kawałek Marco Verrattiego, gdy we włoskiej armii pojawiła się presja.

Azzurri nadal dominowali po przerwie, a kolejna wielka szansa poszła w błaganie, kiedy Kevin Lasagna został wysłany na czysto, aby zobaczyć, jak jego koniec został schwytany przez Horvatha.

Włochy zostały prawie zmuszone do zapłacenia za swoją rozrzutność pięć minut później, gdy USA zbliżyły się do swojej pierwszej szansy na grę, bramkarz Salvatore Sirigu uratował Włochy z doskonałą reakcją z wyjątkiem nagłówka Walker Zimmerman.

W połowie drugiej połowy 18-letni napastnik Juventusu, Moise Kean, został pierwszym włoskim piłkarzem, urodzonym po roku 2000, ale to był jego debiutant Vincenzo Grifo z Hoffenheim, zastępca w półfinale, który był najbliżej – Horvath wykonał akrobatyczny wywód.

W ciągu pięciu minut Kean utrzymał piłkę w polu tylko dla Lasagny, by ją zdobyć i ostrzelać z bliskiej odległości, ale rumieniec Udinese został oszczędzony, gdy Politano zagrał w swoim 94. minucie uderzenia.