Depay świeci, gdy Holandia uderza w Niemcy, by wywrzeć presję na Loew

[ad_1]

AMSTERDAM (Reuters) – Memphis Depay strzelił jednego gola i zaprezentował niesamowitą widownię, podczas gdy Holandia zdeklasowała Niemcy 3: 0 w starciu UEFA Nations League na Johan Cruyff Arena w sobotę.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Narodów UEFA – Liga A – Grupa 1 – Holandia – Niemcy – Johan Cruijff Arena, Amsterdam, Holandia – 13 października 2018 Niemcy Emre mogą w akcji z Holandią "Memphis Depay" REUTERS / Piroschka Van de Wouw

Depay również uderzył w poprzeczkę późno, a Virgil van Dijk i Georginio Wijnaldum osiągnęli kolejne bramki dla szalonej holenderskiej drużyny, a ich odrodzeniowa forma domowa kontynuowała szóste zwycięstwo w ich ostatnich siedmiu przed własnymi fanami.

Wygrana była pierwszą od 16 lat dla Holendrów nad Niemcami, którzy mają jeden punkt ze swoich dwóch meczów Ligi A, Grupy 1 i we wtorek zmierzą się z podróżą do liderów puli i mistrzów świata we Francji.

Mistrzowie świata z 2014 r. Zdominowali posiadanie, ale nie udało im się zmienić swoich szans, a Holandia trafiła ich w przerwie, by zwiększyć presję na niemieckiego trenera Joachima Loew, którego drużyna wygrała tylko trzy z ich 10 meczów w 2018 r. I odpadła z Mistrzostw Świata. na etapie grupowym.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Narodów UEFA – Liga A – Grupa 1 – Holandia – Niemcy – Johan Cruijff Arena, Amsterdam, Holandia – 13 października 2018 Holandia "Virgil van Dijk świętuje zdobycie pierwszego gola REUTERS / Piroschka Van de Wouw

"To daje nam dużo pewności siebie w przyszłości, możemy być naprawdę dumni, doszło do niesamowitej walki i pokazaliśmy, że możemy grać świetną piłkę", powiedział holenderski trener Ronald Koeman dla NOS.

"Naprawdę widzę wspaniałą przyszłość holenderskiego futbolu. Wszyscy tego potrzebowali, zawodnicy, personel i cała Holandia. "

Koeman zadebiutował w duecie PSV Eindhoven Denzel Dumfries i Steven Bergwijn, podczas gdy Niemcy dali pierwszy czapkę do wyrzucenia Marka Utha, który gra w Schalke.

Nastolatek Matthijs de Ligt był o kilka cali od połączenia z krzyżem Depay, zanim strona główna przejęła prowadzenie. Nagłówek Ryana Babela z rogu uderzył o poprzeczkę, a Van Dijk przerwał odbicia.

Zastępca Leroy Sane, kontrowersyjnie pominięty w drużynie reprezentacji Niemiec w piłce nożnej i mający wiele do udowodnienia w koszulce reprezentacji narodowej, został odegrany na akry przestrzeni w polu, ale strzelił szeroko, kiedy wyglądał pewny, aby zdobyć swój pierwszy międzynarodowy gol.

Pokaz slajdów (7 obrazów)

Koeman przywiózł kolejnego debiutanta z Arnaut Groeneveld, urodzonego w Nigerii, który zakończył nadzieje afrykańskiego narodu, który miałby im się przydać, ponieważ strona główna wyglądała, by powstrzymać rosnącą niemiecką dominację w środku pomocy.

Holendrzy musieli nabrać presji i wyglądali, jak uderzają gości w przerwie – coś, co udało im się wielokrotnie powtórzyć – ale zarówno Depay, jak i Wijnaldum zrobili pustkę, kiedy ten pierwszy został uratowany przez Manuela Neuera, zanim Wijnaldum strzelił dziko nad poprzeczkę opiekun do pokonania.

Depayowi nie odmówiono by jego celu, a kiedy użył swojego tempa, by ponownie pokonać niemiecką obronę, tym razem miał pobicie Neuera.

Wspaniałe zwycięstwo zostało ukończone późno, gdy żywy deportant wprowadził Wijnaldum na bramkę, a pomocnik wbił piłkę nisko w siatkę, aby odnotować największe w historii holenderskie zwycięstwo nad Niemcami.

"Graliśmy dobrze, dopóki nie straciliśmy, a następnie nie wykorzystaliśmy naszych szans" – powiedział Loew. "Po stracie, widać, że ostatnie wyniki doprowadziły do ​​braku pewności siebie. Dlaczego nie oceniamy? Trudno odpowiedzieć, mamy wyraźne szanse.

"Gdybyśmy stracili 1-0, byłoby to do zaakceptowania, ale rozpadnięcie się w ten sposób w ciągu ostatnich 10 minut nie jest dobre."