Chelsea pokonała Newcastle 2: 1, aby utrzymać się w czołowej czwórce

LONDON, (Reuters) – Umiejętne wygrane z Pedro i Williana przyniosły Chelsea wygraną 2-1 w meczu z Newcastle United w Premier League w sobotę, utrzymując londyńską drużynę bezpiecznie w czołowej czwórce.

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Chelsea v Newcastle United – Stamford Bridge, Londyn, Wielka Brytania – 12 stycznia 2019 Chelsea's Pedro strzeli pierwszego gola REUTERS / Eddie Keogh

Przełomowe podanie Davida Luiza w dziewiątej minucie, gdy Pedro i Hiszpanowie zręcznie zgarnęli piłkę nad Martinem Dubravką.

Pomimo przytłaczającej przewagi Chelsea, Newcastle miał kilka szans na kontrze późno w pierwszej połowie, a Ciaran Clark wyrównał z rogu w 40 minucie, ściskając swój nagłówek w prawym słupku Kepa Arrizabalaga.

Chelsea, choć często sfrustrowana przez masową obronę Newcastle, znalazła drogę w 57. minucie, gdy Eden Hazard zszedł z boiska i zrzucił piłkę do Williana, który rzucił znakomity strzał w górny róg bramki Dubravki.

Newcastle, walcząc w strefie spadkowej, nie miało jakości pomocnika, ale nadrobiło to w ambicjach. Salomon Rondon, Ayoze Perez i Christian Atsu mieli szansę na przerwę, ale nie mogli znaleźć wyrównującego wyniku dla byłego szefa Chelsea, Rafaela Beniteza.

"Dzisiaj było bardzo ważne, aby zdobyć punkty" – powiedział menedżer Chelsea, Maurizio Sarri. "Zaczęliśmy dobrze, ale po bramce spaliśmy 20 minut, więc pod koniec pierwszej połowy mieliśmy kłopoty.

"Byliśmy lepsi w drugiej połowie. Jestem bardzo zadowolony z wyniku, ale musimy poprawić, mentalnie i technicznie. "

Sarri zdecydował się odejść z Bayernu Monachium na bramkę Calluma Hudsona-Odoi, odsuwając Pedro na bok. Ten ruch okazał się mistrzowskim posunięciem, gdy Pedro zakończył znakomicie długą piłkę Luiza, by przełamać impas.

Newcastle nie pozwolił jednak, by ich głowy spadły, a pięć minut po tym, jak Perez stracił szansę na wyrównanie punktów, Clark zmierzył się z trzecią bramką sezonu, aby ogłuszyć Stamford Bridge.

Po przerwie Willian zatrzymał się na precyzyjnym podaniu z Hazard, aby wygrać swój pierwszy mecz ligowy od końca października.

Newcastle zmarnował kilka późnych szans, ku frustracji Beniteza.

"Można zobaczyć wiele pozytywnych wyników, ale bez punktów" – powiedział Benitez. "Wiedzieliśmy, że utrzymają piłkę i musimy zmaksymalizować to, co zrobiliśmy, kiedy dostaliśmy piłkę. Mieliśmy kilka szans na kontuarze, ale nie było naszej ostatecznej passy. "