Cele i wyniki Ligi Mistrzów: Man Utd przegrywa z PSG, gdy Tottenham przygotowuje się do gospodarza Borussii Dortmund

Po dwumiesięcznej przerwie, Liga Mistrzów Ostatecznie wrócił zeszłej nocy, z dwiema ogromnymi rundami 16 starć odpowiednio w Manchesterze i Rzymie.

Manchester UnitedZnacznie ulepszona forma pod kierownictwem tymczasowym Ole Gunnara Solskjaera oznaczała, że ​​wielu uwierzyło, że to będzie noc, którą zapewnią sobie jako jedną z elitarnych stron Europy, ale zniknęli po jasnym starcie przeciwko Paris Saint-Germain.

W pierwszej połowie stracili zarówno Jesse Lingarda, jak i Anthony'ego Martiala, po tym jak stracili gola Lafue 1, dzięki bramkom zdobytym przez Presnel Kimpembe i Kyliana Mbappe. A dla zniesienia nieszczęścia United, Pogba spóźniła się na czerwono, wykluczając go z drugiej nogi.

We Włoszech, Roma otworzył również przewagę dwóch bramek nad mistrzami ligi Liga NOS Porto, z 19-letnią gwiazdą Nicolo Zaniolo uderzającą dwukrotnie w drugiej połowie. Ale z biegiem czasu, Adrián López rzucił się na trafienie Tiquinho Soaresa, aby uratować potencjalnie kluczową bramkę na wyjeździe.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć od ważnej nocy w Lidze Mistrzów, a także spojrzenie na dzisiejsze mecze. Tottenham Hotspur liderzy Bundesligi Borussia Dortmund na Wembley, natomiast w Amsterdamie Ajax będzie bawić panujących mistrzów Real Madryt.

Wtorkowe rankingi mocy graczy Ligi Mistrzów

Co się stało w Manchesterze

Solskjaer poniósł swoją pierwszą porażkę od czasu, gdy został tymczasowym managerem Manchesteru United w grudniu, gdy PSG strzelił dwa gole w drugiej połowie, aby przejąć kontrolę nad swoją 16-tką rundą.

PSG mogło być bez gwiezdnych graczy, Neymara i Edinsona Cavani, ale ich rewanżowany zespół był nadal w stanie zakończyć niedzielny mecz Solskjaera w 11 meczach.

Były gracz United Angel Di Maria odegrał kluczową rolę w otwierającym gola, dryfując znakomitym zakrętem w pole, które Kimpembe kiwnął głową w siatkę.

Argentyńczyk znalazł się w tym momencie kilka chwil później, posyłając perfekcyjny krzyż, by Mbappe mogła wejść, zaciskając się między Erikiem Bailym a Victorem Lindelofem.

Pełen raport z gry od The Independent's Główny piłkarz Miguel Delaney, kliknij tutaj.

Co oni powiedzieli

W przeciwieństwie do swojego zdecydowanie bliźniego poprzednika, Solskjaer próbował pozostać optymistą po porażce swojej strony, nalegając na swojej konferencji prasowej po meczu, że możliwe jest odzyskanie drugiej nogi.

Ole Gunnar Solskjær zaginiony jako pierwszy boss po raz pierwszy (Getty)

"Góry są tam, gdzie można się wspiąć", powiedział z lekkim uśmiechem. "Nie możesz się położyć i powiedzieć, że to już koniec. Pojedziemy tam, zagraj w naszą grę i popraw się od dzisiaj."

Ale Norweg przyznał również, że gra była "sprawdzianem rzeczywistości" i doświadczeniem edukacyjnym dla jego strony, przyznając, że minęło trochę czasu, ponieważ ta drużyna grała przeciwnika tak niebezpiecznie i wygodnie na tym poziomie, jak PSG.

"Mieli pęd po pierwszym golu i kontrolowali grę" – dodał. "Można było zobaczyć, że przez jakiś czas nie graliśmy na tym poziomie i będziemy musieli się uczyć. To było doświadczenie, które może pójść w jedną stronę, nie będzie to sezon definiujący, z którego musimy się uczyć. "

I – na swoją korzyść – Solskjaer nie chciał obwiniać swojej porażki o dwa obrażenia, które poniósł po przerwie.

"Nie możesz powiedzieć, że to powód, mieliśmy dobrych graczy, ale Lingard i Martial dają nam coś i miejmy nadzieję, że nie będą zbyt poważni. Są to urazy mięśniowe, musimy poczekać kilka dni. "

Kto był pod wrażeniem?

Di Maria była wspaniała, wznosiła się nad ogłuszającym hukiem i rzuconą butelką, by obrócić tę grę w kierunku PSG.

Angel Di Maria miał dobrą grę (AFP / Getty)

Argentyńczyk był wyszydzany przez cały czas i został popchnięty przez Ashley Younga w pierwszej połowie, ale udało mu się odzyskać dwa wspaniałe asysty w drugiej połowie.

Mbappe był również znakomity, a 20-latek był blisko w pierwszej połowie, po czym bez problemu pokonał drugą bramkę PSG.

"Możesz oglądać futbol przez całe życie, ale czasami są gracze, którzy rozwalą twoje wyczucie tego, co jest możliwe na boisku", napisał Jack Pitt-Brooke w swoim utworze z gry.

"Lionel Messi robi to z umiejętnością, świadomością i równowagą. Tak samo jak David De Gea, który potrafi zareagować, aby uratować strzały, które większość bramkarzy zobaczyłaby tylko, gdy wpadli do siatki.

"Kylian Mbappe jest w tym samym nawiasie. Dla niego to jego tempo stawia go poza granicami tego, co spodziewamy się zobaczyć na boisku piłkarskim. I to było jego tempo, z którym Manchester United nigdy się nie pogodził, ponieważ pomógł PSG w locie z dwoma bramkami wyjazdowymi i jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. "

Wszystko, co musisz wiedzieć o drugiej nodze

Drugi etap odbędzie się w przyszłym miesiącu, w dniu Środa, 6 marca w Parc des Princes.

United udał się do Paryża w przyszłym miesiącu (AFP / Getty)

Pogba zostaje zawieszony po tym, jak na Old Trafford pokazano mu dwie żółte kartki zeszłej nocy.

Co wydarzyło się w Rzymie

Roma wykonała swoją robotę przeciwko Porto na Stadio Olimpico – chociaż przypadkowy późny gol od dwukrotnego hiszpańskiego reprezentanta Adriána Lópeza zakończył mecz w 1/8 finału.

Niewiele było do rozdzielenia dwóch drużyn w bliskiej pierwszej połowie, a były napastnik Manchester City, Edin Dzeko, był najbliższy otwarcia bramki. Po przerwie w połowie skoczył z lewej i przesunął się w poprzek bramki, która uderzyła o najbliższy słupek.

Zajęło Nicolo Zaniolo przerwanie impasu. Dzeko był architektem pierwszego gola, który zakończył karę, zanim zwolnił nastolatka za proste wykończenie. Chwilę później miał sekundę, a 19-latek rzucił się na odbicie Dżuli.

Ale z biegiem czasu Roma wyłączyła się, a Porto złapało cenny cel, który utrzymuje remis przy życiu. Francisco Soares okropnie pokaleczył swoją próbę bramki tylko po to, by piłka wpadła łaskawie za Lópeza, który wykonał imponująco fajne wykończenie.

Aby zobaczyć pełny raport meczu, kliknij tutaj.

Kapitan od Roma Daniele de Rossi przebił niepocieszoną figurkę po gwizdku w pełnym wymiarze godzin, przyznając, że w przyszłym miesiącu na powrót w Portugalii jest zupełnie inna propozycja po późnym golu Lópeza.

Daniele De Rossi zabrał głos po ostatnim gwizdku (Getty)

"Jest tak, ponieważ byliśmy tak zjednoczeni w ostatnich miesiącach i tracąc takie punkty po podwojeniu naszych głównych obrażeń", powiedział Sky Sport Italia. "Szkoda, bo byliśmy tak ostrożni. To 2-1 oznacza, że ​​nie możemy być zrelaksowani, ale to dobry wynik. Musimy tylko upewnić się, że się tam nie przyznamy i zagrać ostrożnie. Różni się od 2-0, ale nadal jest to dla nas korzystne. "

Tymczasem obrońca Porto Pepe był charakterystycznie hałaśliwy, jeśli chodzi o szanse jego drużyny na obrócenie remisu w drugim meczu.

"Byliśmy dobrzy," powiedział. "Niestety nie był to rezultat, którego chcieliśmy, ale mieliśmy osobowość i chcieliśmy grać, teraz gramy w domu, a my zrobimy co w naszej mocy, aby się zakwalifikować, możliwe jest odwrócenie remisu. dużo i zobaczmy, skąd się wzięliśmy, żeby ich uniknąć i się zakwalifikować. "

Zaniolo urodził się w 1999 roku i dopiero latem ubiegłego roku przeniósł się do Rzymu, ale na Stadio Olimpico debiutuje w pięknym sezonie debiutanckim, stając się najmłodszym piłkarzem od czasów Francesco Tottiego, który zdobył trzy gole w Serie A.

Nicolo Zaniolo był gwiazdą serialu (AFP / Getty)

Jego znakomita forma wciąż kpi z decyzji Intera, że ​​sprzedał go za ostatnie 4,5 mln euro zeszłego lata, wykorzystując nastolatka jako makabryczną propozycję, by przywieźć Radżę Nainggolan do klubu za 24 mln €.

Począwszy od Dzeko i Stephan El Shaarawy po prawej stronie ataku Roma trzech osób, Zaniolo był znakomity zeszłej nocy przeciwko Porto, wielokrotnie pokonując swojego mężczyznę i imponując swoimi umiejętnościami, przed dwoma spóźnionymi bramkami, które wygrały mecz dla Romów.

Roma udaje się do Portugalii, aby zagrać w Porto w meczu powrotnym Środa, 6 marca.

Wtorkowa noc z listą Ligi Mistrzów

Środowa nocna zapowiedź

Tottenham Hotspur zmierzy się z Borussią Dortmund z Bundesligi, a wszyscy widzą gwiazdę Anglii, Jadona Sancho. 18-latek prawdopodobnie odegra główną rolę w swoim pierwszym profesjonalnym meczu klubowym na angielskiej ziemi, a szef Spurs Mauricio Pochettino powiedział wczoraj, że nie jest zaskoczony pojawieniem się nastolatka w tym sezonie.

"Wiedzieliśmy bardzo dobrze, że był w stanie zrobić to, co robi teraz z czasem gry" – powiedział Pochettino. "Widzieliśmy jakość, którą pokazywał w Manchesterze City lub w jego drużynie narodowej. Wydaje mi się, że w ciągu ostatnich kilku lat rozmawialiśmy o tym, że jest ogromnym kandydatem na bardzo dobrego gracza.

"Oczywiście, że pokazuje teraz w Niemczech, że potrafi poradzić sobie z presją gry w Bundeslidze lub w Lidze Mistrzów. I nie zaskakuj mnie. Ma talent i jest bardzo utalentowanym zawodnikiem. "

Nasz reporter piłkarski Jack Pitt-Brooke niedawno pojechał do Dortmundu, aby porozmawiać z Sancho przed dzisiejszym remis, który można przeczytać tutaj.

Jadon Sancho zagra dziś na Wembley (Rex Features)

W kolejnej imprezie Ajax spróbuje ogłuszyć panujących europejskich mistrzów Real Madryt, w meczu, który zostanie zdominowany przez 21-letniego holenderskiego pomocnika Frenkie de Jong, który w zeszłym miesiącu podpisał kontrakt z Barceloną za 60 milionów funtów.

Umowa doszła do wniosku, że De Jong pozostanie w Amsterdamie przez resztę sezonu, a on otrząsnął się ze skargi na kontuzję, aby być dzisiaj w sporze.

Wątpił z powodu kontuzji adiunkta, ale jego trener potwierdził swoją dyspozycyjność na ostatnie 16 meczów w środę. Zbliżając się do La Liga, Ten Hag powiedział, że to naturalne, że De Jong chciałby zaimponować Realowi. "Myślę, że to prawda dla wszystkich naszych graczy. Przeciwnik jest ogromnym wyzwaniem i wszyscy z niecierpliwością oczekujemy tego ", powiedział na konferencji prasowej.

Nasz główny pisarz sportowy Jonathan Liew napisał na De Jong fabułę wcześniej w tym sezonie, którą można przeczytać tutaj.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami dzięki komentarzom ekspertów i analizom naszych nagradzanych autorów