Były mistrz USA Stephens kwalifikuje się do pierwszych finałów WTA

SINGAPUR (Reuters) – Były mistrz USA Open Sloane Stephens zakwalifikował się do swojego pierwszego sezonu kończącego finały WTA w Singapurze, powiedział WTA Tour w poniedziałek.

Tenis – China Open – Single dla kobiet – Third Round – National Tennis Center, Beijing, China – October 3, 2018. Sloane Stephens z USA w akcji przeciwko Dominika Cibulkova ze Słowacji. REUTERS / Thomas Peter

Stephens dołącza do innych mistrzów Grand Slam Simona Halep, Angelique Kerber, Naomi Osaka, Petra Kvitova i Caroline Wozniacki w polu singli w dniach 21-28 października.

Dwa miejsca pozostają otwarte dla elitarnego pola ośmiu graczy, z Eliną Svitoliną i Karoliną Pliskovą w najlepszej pozycji, aby zakwalifikować się do turnieju round-robin, który oferuje 7 milionów $ (5,34 miliona funtów) nagród pieniężnych.

Tenis – China Open – Kobiety Singles – Pekin, Chiny – 2 października 2018 – Sloane Stephens z USA w akcji przeciwko Saisai Zheng z Chin. REUTERS / Thomas Peter

"Jestem zaszczycony, mogąc zakwalifikować się do moich pierwszych finałów WTA", powiedział Stephens, który był wcześniej w tym roku zdobywcą drugiego miejsca w Halem w Roland Garros. "Nie mogę się doczekać … rywalizacji z najlepszymi graczami sezonu."

Amerykanin również wygrał swoje pierwsze spotkanie na najwyższym poziomie w Miami na początku tego roku, aw lipcu awansował do wysokiej pozycji w rankingu. 25-latek był także zdobywcą drugiego miejsca w Montrealu.

Stephens wygrała swój pierwszy tytuł Grand Slam w Flushing Meadows w 2017 roku, ale została wyeliminowana w ćwierćfinale przez Anastasija Sevastova w tym roku.

Osaka wygrał turniej US Open, a Kerber wygrał Wimbledon, a Wozniacki zdobył tytuł Australian Open w tym roku.

Zgłoszenie przez Grega Stutchbury'ego w Wellington; Montaż przez Petera Rutherforda