Brave Murray wyskakuje z Australian Open po epickim powrocie

MELBOURNE (Reuters) – nadzieje Andy'ego Murraya na bajeczny swansong na Australian Open zostały zmiażdżone w pierwszej rundzie w poniedziałek, gdy Roberto Bautista Agut powstrzymał emocjonującą walkę od schorowanego Brytyjczyka, aby uzyskać 6-4 6-4 6-7 ( 5) 6-7 (4) 6-2 epicki.

Tenis – Australian Open – Pierwsza runda – Melbourne Arena, Melbourne, Australia, 14 stycznia 2019. Brytyjski Andy Murray wygląda na przygnębionego po przegranym meczu z hiszpańskim Roberto Bautista Agut. REUTERS / Lucy Nicholson

Pomimo, że był bliski przegranej walki ze swoim kłopotliwym prawym biodrem, były numer jeden na świecie sprawił, że publiczność w Melbourne Arena wpadła w szał, walcząc z dwóch setów, by pchnąć mecz na piąte miejsce.

Wydawało się, że rozmach był cały Murray, ale to wszystko było mirażem, gdy Bautista Agut zebrał się, by dwukrotnie rozbić Szkota i ryknąć na prowadzenie 5-1.

Murray podniósł swoją rakietę, by pozdrowić publiczność przed jego ostatnim meczem, ale jego fani nie mogli powstrzymać Bautisty Aguta, który podał mecz, by pokochać i zakończyć dzielny opór Szkota po czterech godzinach i dziewięciu minutach.

W piątek Murray z łzawym okiem powiedział, że Australian Open może być jego ostatnim turniejem zawodowym, ale 31-latek z blizną po bitwie zostawił drzwi otwarte na powrót.

"Może do zobaczenia jeszcze raz, zrobię wszystko, co możliwe, by spróbować", powiedział trzykrotny mistrz Wielkiego Szlema w swojej rozprawie.

"Naprawdę uwielbiałem grać tu przez lata … jeśli to był mój ostatni mecz, jak mówisz, (to jest) niesamowity sposób na zakończenie, dałem dosłownie wszystko, co miałem."

Bautista Agut również był pod silną presją, pokonując Murraya i tłum, który często mruczał, gdy trafiał na zwycięzców.

"Andy zasłużył na tę atmosferę" – powiedział. "To był niewiarygodny pojedynek … chcę mu pogratulować wszystkiego, co zrobił dla tenisa".

Murray wszedł na arenę w olbrzymią owację, ale nerwowa energia trzeszczała nad boiskiem, zanim wyczuwalna ulga ustabilizowała się, gdy prowadził swoją grę otwierającą grę.

Hiszpan otrzymał zimniejsze przyjęcie, ale był niewzruszony i nie marnował czasu, popychając Murraya w kąt, poddając szkockie biodro ostremu egzaminowi.

Odepchnął punkt przerwania i rzucił się w dziewiątym meczu z zaporą podstawowych rakiet, zanim Murray rzucił się do służby z siatkowym forhendem.

Hiszpan podał zestaw do pokochania, jako przypięty Murray długo sparaliżowany przez linię podstawową.

Murray miał swoje szanse, zdobywając dwa punkty przerwania w drugim meczu z inspirowaną parą zwycięzców.

Ale Bautista Agut uratował ich obu przed rzuceniem Murraya z większą ilością side-to-side rajdów.

Trzymał Szkota na dystans, zanim zamknął plan i zostawił Murraya na linach w 2-1 z wczesną przerwą.

ODRODZENIE

Murray nie poszedłby jednak spokojnie, a on wyrwał się z powrotem z niesamowitym powodzeniem i oddaniem strzału, ożywiając tłum i sprowadzając matkę Judy Murray i brata Jamiego na nogi w polu zawodników.

W wieku 5-4, dla zabicia Murraya, nastąpił punkt wyjścia, ale sytuacja uległa zmianie, gdy mecz dobiegł końca.

Bautista Agut ponownie otworzył drzwi, oferując jeszcze dwa dodatkowe punkty.

Pokaz slajdów (6 obrazów)

Murray strzelił ogromną bramkę na sekundę, że jego przeciwnik mógł tylko lobować z powrotem, a on ryknął z triumfu po uderzeniu siatką w dół linii, aby wziąć zestaw.

Wyglądało na to, że Bautista Agut był tym, który trzymał Murraya, a Murray zaciągnął Hiszpana w czwartym secie tie i ryknął na prowadzenie 6-1, z potworem, który pierwszy zagrał, zapewniając decydent.

Jednak powrót do historii nie był tak pomyślny, jak Bautista Agut zamknął mecz z precyzją i autorytetem, by odmówić Murrayowi prawdopodobnie jego ostatniej podróży do Melbourne.