Brace Moraty wysyłają niepokonaną Chelsea na drugim miejscu

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Chelsea v Crystal Palace – Stamford Bridge, Londyn, Wielka Brytania – 4 listopada 2018 Chelsea Alvaro Morata świętuje zdobycie drugiego gola REUTERS / David Klein

CHELSEA 3 KRYSTALSKI PAŁAC 1

4 listopada (Reuters) – Alvaro Morata strzelił dwa gole jako niepokonany Chelsea, który awansował na drugie miejsce w Premier League, wygrywając 3: 3 z Crystal Palace w niedzielę.

Po tym, jak Liverpool wygrał w sobotę w Arsenalu, Chelsea wiedziała, że ​​zwycięstwo przyśle ich na drugim miejscu, a na przód w reprezentacji Hiszpanii Morata zobaczyła ich w drodze z dwoma inteligentnymi zakończeniami.

Najpierw 26-latek umiejętnie kontrolował i nawracał dośrodkowanie Pedro w 32. minucie, po czym – po wyrównaniu się Androsa Townsenda – często malowany Morata trafił do domu z wąskiego kąta w 65. minucie, gdy zdobył czwarty gol w czterech meczach ligowych.

Pedro następnie przypieczętował zwycięstwo w pięć minut później, spoglądając w pole, aby zmienić dośrodkowanie Marcosa Alonso w 70. minucie dla drużyny Chelsea, która również powitała Eden Hazarda jako zastępcę drugiej połowy.

Chelsea, jedna z trzech niepokonanych drużyn, ma 27 punktów z 11 meczów – o dwa mniej niż liderów Manchesteru City – i prowadzi na trzecim miejscu w tabeli z różnicą bramek.

W międzyczasie Palace wygrał dwa razy w lidze w tym sezonie i pozostaje na 14. miejscu z ośmioma punktami.

"Mogę zdobyć hat-tricka, więc nie był to idealny dzień, ale weźmiemy trzy punkty", powiedział Morata, który odrzucił złotą szansę na trzecią pozycję w fazie śmierci, powiedział Sky Sports.

"Chcemy walczyć do końca w Premier League. Jest to bardzo trudne, ponieważ Premier League jest najbardziej konkurencyjną ligą na świecie. To będzie bardzo trudne. Chcemy wziąć wszystkie punkty. To jedyny sposób, aby spróbować walczyć o ligę. "

Talizman Chelsea Hazard był wystarczający tylko dla miejsca na ławce po kontuzji, ale pod Maurizio Sarri the Blues nie są już wyłącznie zależni od genialnego Belga.

Pomimo imponujących wyników w tym sezonie Chelsea musiała jednak odważnie zacząć od strony Pałacu, która wygrała dwa z trzech poprzednich spotkań pomiędzy drużynami.

Chelsea powoli zmagała się z impetem od swoich londyńskich rywali, a Morata strzelił z Bluesa, zanim Wilian zdołał wykluczyć bramkę na spalonym kilka minut później.

Palace zaczął drugą połowę mocniej, a cudowna, zakręcona piłka Jamesa McArthura wyraźnie wyprzedziła Townsenda, zanim wylądowała w dolnym rogu, aby przywrócić parytet w 53 minucie.

To jednak skłoniło Hazarda do entuzjastycznego przyjęcia, a obecność 27-latka była wystarczająca, by Chelsea mogła wygrać dobrze wygranych z Moratą i Pedro.