Boca remis 2-2 z River w pierwszym meczu finału Libertadores

[ad_1]

BUENOS AIRES (Reuters) – Boca Juniors i River Plate rozegrały ekscytujące losowanie 2: 2 w niedzielę w pierwszym meczu finału Copa Libertadores, który odbył się dzień później niż zaplanowano z powodu ulewnego deszczu w Argentynie.

Pierwszy finał Libertadores pomiędzy dwoma największymi klubami Argentyny był zakończeniem romansu wartym tej okazji.

Boca ruszył do przodu po 34 minutach, kiedy Ramon Abila kontynuował własną blokadę z okrutnym strzałem, który Franco Armani miał pod ręką, ale nie mógł przestać.

Ich prowadzenie trwało niecałe dwie minuty, gdy Lucas Pratto kontrolował piłkę, a następnie strzelił w odległości pod kątem od Agustina Rossiego z odległości 12 metrów.

Cele doprowadziły grę do życia i chociaż River wyglądała na bardziej niebezpieczną, to Boca ponownie wyszedł przed sekundę przed przerwą. Dario Benedetto, który przybył, by zastąpić rannego Cristiana Pavona, udał się do domu, pewien freekick miał nadzieję, że trafił do pudełka.

Druga połowa rozpoczęła się w tym samym tempie, a River osiągnął poziom 61. minuty dzięki własnemu celowi Carlosa Izquierdoza.

Goście puntowali kolejny długi rzut wolny w polu, a Izquierdoz, pod presją Pratto, rzucił piłkę obok swojego bramkarza.

Benedetto miał świetną szansę na wygranie meczu w ostatniej minucie, ale jego celny strzał został dobrze obroniony przez Armaniego.

Drugi etap finałowego odpowiednika Ligi Mistrzów w Ameryce Południowej odbędzie się 24 listopada na stadionie River's Monumental.

"To była gra, której wszyscy się spodziewali, z dużą ilością walki", powiedział obrońca River Plate Javier Pinola. "Małe szczegóły mogły doprowadzić do zwycięstwa, ale ciężko walczyliśmy, a remis był uczciwym rezultatem".

Z powodu zakazu rozgrywania meczów derbowych w Argentynie z powodu przemocy Boca, który wygrał w 2007 roku ostatnie z sześciu tytułów, zagrał mecz przed swoimi fanami na wyprzedanym stadionie Bombonera.

Rzeka była również utrudniona ze względu na brak trenera Marcelo Gallardo ze stadionu, który został zakazany za nieprzestrzeganie zawieszenia podczas półfinałowego zwycięstwa nad posiadaczami Gremio.

Zwycięzca będzie reprezentował CONMEBOL w Klubowych Mistrzostwach Świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w przyszłym miesiącu.