Boca prowadzi River 1: 0 po przerwie w ostatecznym finale Libertadores

[ad_1]

Piłka nożna Piłka nożna – Copa Libertadores Final – Druga noga – River Plate v Boca Juniors – Santiago Bernabeu, Madryt, Hiszpania – 9 grudnia 2018 r. River Plate's Lucas Pratto w akcji z Estończykiem Andrą Boca Juniors REUTERS / Juan Medina

MADRID (Reuters) – Boca Juniors wygrało 1: 0 po przerwie przeciwko zaciętym argentyńskim rywalom River Plate w niedzielnym rewanżowym meczu finałowym Copa Libertadores.

Napastnik Dario Benedetto dał prowadzenie Boca po przerwie, co dało im prowadzenie 3: 2 z wyprzedzeniem po pierwszym meczu finałowym w 2-2 losowaniu na boisku Boca w Bocabonie.

Drugi etap został kontrowersyjnie przeniesiony z Buenos Aires na stadion Santiago Bernabeu w Madrycie po tym, jak pierwotna gra w River's Monumental została dwukrotnie przełożona z powodu ataku na drużynę Boca, pozostawiając kilku zawodnikom kontuzje.

Gra rozpoczęła się bez cienia kłopotów z tłumem pośród największej operacji bezpieczeństwa, jaką kiedykolwiek przeprowadzono na mecz piłki nożnej w Hiszpanii. Służby ratownicze stwierdziły, że 68-letni fan miał atak serca na zewnątrz stadionu i został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym.

Bramki na wyjeździe nie będą się liczyły w przypadku remisu.