Biraghi daje Włochom wygraną na czas w Polsce

[ad_1]

CHORZOW, Polska (Reuters) – Włochy wygrali dramatyczną i zasłużoną 1: 0 wygraną do Polski w meczu Ligi Narodów w niedzielę, dzięki wygranej z Cristiano Biraghi, jego pierwszego międzynarodowego gola.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Narodów UEFA – Liga A – Grupa 3 – Polska v Włochy – Stadion Śląski, Chorzów, Polska – 14 października 2018 Włochy Cristiano Biraghi świętuje strzelenie pierwszego gola z Nicolo Barellą REUTERS / Kacper Pempel

Biraghi dało Włochom pierwsze zwycięstwo w konkursie, a także pierwsze w rywalizacji od czasu, gdy Roberto Mancini objął stanowisko trenera w maju.

Oznaczało to także, że Polska, która ma jeden punkt z trzech meczów po przegranej w czwartek z Portugalią, ukończy dno grupy trzeciej w lidze A i zostanie zdegradowana do drugiej ligi B.

To była zasłużona wygrana dla Włoch, która wyprodukowała jeden z ich najlepszych występów w ciągu ostatnich kilku lat i dwukrotnie trafiła na poprzeczkę w pierwszej połowie.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Narodów UEFA – Liga A – Grupa 3 – Polska v Włochy – Stadion Śląski, Chorzów, Polska – 14 października 2018 Włochy Cristiano Biraghi świętuje zdobycie pierwszego gola w drużynie Reatters / Kacper Pempel

Włochy mają cztery punkty w trzech meczach, a lider Portugalii, która pozostaje niezmiennie faworytem, ​​aby wygrać grupę i zakwalifikować się do półfinałów pod koniec sezonu, ma sześciu z dwóch.

"Zdominowaliśmy mecz, powinniśmy strzelić wcześniej i byłoby bardzo niesprawiedliwie, gdyby gra zakończyła się wynikiem 0: 0", powiedział Mancini, który odbudowuje drużynę po tym, jak nie zakwalifikowali się do tegorocznego Pucharu Świata.

"To wspaniała wygrana, wciąż możemy dużo poprawić, ale wymaga cierpliwości – ci chłopcy potrzebują czasu".

Polska dokonała sześciu zmian w drużynie, która przegrała z Portugalią, podczas gdy skład Włoch był niezmieniony od środowego remisu 1: 1 u siebie na Ukrainie.

Włochy natychmiast podjęły inicjatywę, a pomocnik Jorginho w pierwszej minucie rzucił piłkę w poprzeczkę.

Pokaz slajdów (2 obrazy)

Lorenzo Insigne rzucił piłkę na dach siatki z przełęczy Alessandro Florenzi, a Napoli napastnik uderzył również w drewno w pół godziny po tym, jak Federico Chiesa wysłał go wyraźnie.

Jorginho zmusił wówczas Wojciecha Szczęsnego do trudnego zachowania, ponieważ Włochy nadal dominują w grze i tworzą szanse.

Po połowie meczu Włoch kontynuował grę, grając w piłkę, ale powinien był iść naprzód, gdy Federico Bernardeschi trafił głową z krzyża Chiesy, ale trafił w cel.

Potem przyszła kolej na Polskę, gdy Kamil Grosicki został wysłany w pole karne przez Roberta Lewandowskiego. Jego strzał został sparowany przez Gianluigiego Donnarummę, a odbicie padło na Arkadiusza Milika, który strzelił szeroko.

Losowanie zapewni Portugalii pierwsze miejsce z dwoma meczami do stracenia, ale Włochy w końcu dostały swoją nagrodę w 92. minucie.

Róg został dotknięty przez zastępcę Kevina Lasagne w pobliżu bramki i Biraghi, wygrywając swój trzeci cap, zmierzając do iskrzenia delirious uroczystości na ławce Włochy.