Biggar penalty widzi, że Walia kończy horror przegrywając z Australią

CARDIFF (Reuters) – Fullback z rezerwą Dan Biggar wywalczył późną karę, gdy Walia zakończyła 13 meczową porażkę z Nemezis Australia, a na sobotnim stadionie w Millennium rozegrało się 9-6, co zwiększyło ich pewność przed przyszłorocznym Rugby World Puchar.

Rugby Union – Wales v Australia – Principality Stadium, Cardiff, Wielka Brytania – 10 listopada 2018 Walia "Dan Biggar rzuca karę REUTERS / Rebecca Naden

Blokada w Australii, Ned Hanigan, została ukarana za nie rzucenie się w pole karne, a Biggar wygrał z Walią słynną wygraną po konkursie, w którym obie strony popełniły liczne niewymuszone błędy i wykazały brak przewagi.

Walijski Leigh Halfpenny, zazwyczaj tak zabójczy z tee, wywalczył dwie kary, ale także spudłował dwa bardzo kickable trzypunktowe, drugi z bezpośrednio przed słupkami w nerwową noc w Cardiff.

To nie bynajmniej klasyk, ale dla trenera Walii Warrena Gatlanda było siódmym zwycięstwem z rzędu i potencjalnie decydującym momentem w jego rozbudowie do światowego show w Japonii w przyszłym roku, kiedy to boki spotkają się ponownie w pierwszej kolejności. okrągły basen.

"Mieliśmy spokój podobnie jak w zeszłym tygodniu" – powiedział reporterom Gatland. "Nie było mi jednak spokoju, miałem" deja vu "!

"Chłopcy kopali głęboko. Z defensywnego punktu widzenia było to prawdopodobnie najbardziej komfortowe spotkanie z Australią. "

Przegrana potwierdziła ponury sezon Australii ze strony Michaela Cheiki, który wygrał tylko trzy z ich 11 testów. Sobotni wynik był pierwszą porażką przeciwko Walii od dekady.

Gatland mówił w trakcie przygotowań do tego, by upewnić się, że jego strona zamknie gry ze zwycięskich pozycji i podczas gdy Australia była do pewnego stopnia architektami własnego upadku z niechlujną grą, będzie zadowolony ze sposobu, w jaki jego zespół zarządzał ostatnią piątką. minuty.

Oba zespoły walczyły na setach w pierwszej połowie, w Walii z line-outami i Australią na scrumie, a oni weszli na poziom przerwy na 3-3.

Strona gospodarzy powinna być z przodu, ale Halfpenny, ku zdumieniu wszystkich, w tym jego własnemu, pokroił krótki róg przed szerokimi słupkami.

Australia rozpoczęła drugi okres z większą ilością piłki z przodu i udało im się przyspieszyć załamanie, ale odrzucili dwie szanse na rzucenie kar na korzyść atakujących linii.

Od pierwszego pukają do powstałego maula iw drugiej instancji spartaczyli linię i stracili opętanie.

Półpensówka zapewniła prowadzenie gospodarzy z 13 minutami po tym, jak Australia została ukarana na spalonym, ale goście trafili z rzutu karnego z linii bocznej przez zastępcę Fly To Thoma To'omua, który wyglądał, jakby chciał ukraść losowanie.

Walia jednak miała ostatnie zdanie, ponieważ wywierała presję na Australię tuż przed 22 gośćmi, co doprowadziło do niedyskrecji Hanigana i wygranej Biggara trzy minuty przed końcem.

"Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, budując drużynę i czujemy, że jesteśmy w dobrym miejscu" – powiedział Gatland.

"Zawsze dobrze jest wygrać z drużyną z południowej półkuli, co wywiera presję na chłopaków, którzy grają przeciwko Tonga w przyszłym tygodniu."