Bez oślepiającego oślepienia, gdy All Blacks zaznaczają więcej pól

LONDON (Reuters) – Nowa Zelandia nauczyła się cennych lekcji w nieprzyjaznym środowisku, ponieważ przybyli z tyłu, aby wygrać 16-15 zwycięstw nad Anglią w sobotni deszczowy Twickenham.

Rugby Union – Jesienne rozgrywki międzynarodowe – Anglia – Nowa Zelandia – Twickenham Stadium, Londyn, Wielka Brytania – 10 listopada 2018 Pochodzący z Zelandii Kieran Read podnosi puchar, świętując zwycięstwo po meczu REUTERS / Dylan Martinez

Mistrzowie świata przegrywali 15: 0 po tym, jak Anglia strzelił dwie pierwsze próby, a mimo tego, że All Blacks nigdy nie grozili, że odpadną ze zwykłego rugby, zrobili wystarczająco dużo, aby zdobyć kolejne zwycięstwo mniej niż rok przed obroną Pucharu Świata.

"Anglia była bardzo, bardzo dobra i pokazaliśmy wiele postaci w nieprzyjaznym środowisku po 15-0 w dół iw warunkach pogodowych", powiedział trener nowozelandzki Steve Hansen na konferencji prasowej.

"To nie sprzyjało graniu w oślepiająco-rugby. Pokazaliśmy dużo charakteru. "

Anglia szybko zaczęła i przypomniała skrzydłowi Chrisowi Ashtonowi, który spróbował w ciągu dwóch minut, zanim współkapitarz Dylan Hartley został przerzucony z toczącego się maulu, by dać Anglii nadzieję na powtórzenie słynnej wygranej nad Nową Zelandią w 2012 roku.

"Zaczęli bardzo dobrze. Natychmiast znaleźliśmy się na tylnej stopie, ale musieliśmy wszystko naprawić. Minęło trochę czasu, odkąd graliśmy w tych warunkach – powiedział nowozelandzki kapitan Kieran Read.

The All Blacks przegrupował się, a po odrzuceniu kary, kosą kierowaną przez centrum zastępcze Ryana Crotty'ego ustawił pozycję dla przelotowej Beauden Barrett, aby przelecieć schludną wejściówkę do pełnoprawnego Damiana McKenziego, który spłonął na linii.

Barrett przerobił i dodał karę, ponieważ Nowa Zelandia zmniejszyła przewagę Anglii do 15-10 po przerwie.

"Te 10 punktów było dla nas kluczowe" – powiedział Hansen. "Chodzi o to, aby użyć tego impetu, kiedy już go masz".

Bramka z rzutu Barretta i kolejna kara ostro wyprzedziły Nową Zelandię, ale musiały wytrzymać nerwowe oczekiwanie po tym, jak Anglia Flanker Sam Underhill wykorzystał szarżę i przebiegł 30 metrów w dół lewego skrzydła, aby dotknąć czterech minut.

TMO wykluczyło próbę, a Hansen zgodził się, że zastępca Liverpoolu, Courtney Lawes, był na spalonym, a następnie spasował.

"Nie ma wątpliwości, że był z boku, prawie w tylnej kieszeni halfback'a," powiedział Hansen. "To, co działo się w mojej głowie, było na tyle odważne, aby podjąć właściwą decyzję, a oni byli".

Nowa Zelandia zlikwidowała wygraną, a Read był zachwycony postanowieniem swojego zespołu przed przyszłotygodniowym testem przeciwko Irlandii, drugiemu zespołowi na świecie.

"Było kilka wspaniałych lekcji," powiedział Read. "Niewielu ludzi z naszego zespołu grało w Twickenham przeciwko Anglikom. Chodzi o zaufanie i wiarę, musieliśmy zwinąć rękawy.

"Anglicy naprawdę przyszli do nas i pokazali to przez całe 80 lat, więc jestem naprawdę dumny z moich chłopaków".

Hansen pochwalił odporność swoich graczy.

"Nie będziesz w stanie kontrolować wszystkich momentów w grze i cały czas mieć impet" – powiedział.

"Mieliśmy wiarę w siebie i męstwo psychiczne, aby tam wisieć".