Benzema zdobywa dwa razy więcej punktów niż Real Madryt – Viktoria Plzen 5: 0

Benzema zdobywa dwa razy więcej punktów niż Real Madryt - Viktoria Plzen 5: 0

PLZEN, Republika Czeska (Reuters) – Real Madryt wykonał ogromny krok w kierunku zdobycia punktu w fazie pucharowej Ligi Mistrzów w meczu z Viktorią Pilzno 5: 0, gdy Karim Benzema strzelił dwie z czterech pierwszych bramek dla hiszpańskich gigantów .

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Mistrzów – Faza grupowa – Grupa G – Viktoria Plzen – Real Madryt – Doosan Arena, Pilzno, Czechy – 7 listopada 2018 Casemiro Realu Madryt w akcji z Romanem Prochazką Viktorii Plzenka / David W Cerny

W tymczasowej trenerce pierwsza gra w Santiago Champions League pod skrzydłami Real zaczęła się powoli, ale po pierwszej połowie była już poza zasięgiem wzroku.

Zwycięstwo oznaczało także trzeci z rzędu Real we wszystkich rozgrywkach pod tymczasowym trenerem, który powiedział, że koncentruje się na następnej grze, a nie na statusie w klubie.

"Przyszliśmy do gry w pełni skoncentrowani i to pokazało," powiedział Solari. "Mamy tu graczy, którzy strzelają wiele bramek i to właśnie zrobiliśmy."

Z dwoma meczami pozostającymi w Grupie G, panujący Real ma na swoim koncie dziewięć punktów z AS Roma, którzy pokonali CSKA Moskwa 2: 1. CSKA ma cztery punkty na jednym Plzen.

Benzema otworzył wynik w 20. minucie, kiedy pokonał dwóch obrońców, po czym trafił w bramkarza Piłsudskiego, Alesa Hruskę, by zdobyć 200 gola dla Real.

Casemiro podwoił prowadzenie trzy minuty później, kiedy Brazylijczyk wyprzedził swojego znacznika i skierował się do domu zza rogu.

Nieodznakowany Benzema strzelił swojego drugiego gola w 37. minucie z przekierowanym nagłówkiem wspomaganym przez Garetha Bale'a, który dał Realowi przewagę 3: 0, a Benzema oddał mu przysługę kilka minut później, gdy ten wykonał rzut rożny dla Bale'a, by zamienić się z siatką.

Toni Kroos zakończył strzelanie w 67. minucie, kiedy ostro pokonał bramkarza po kontrataku z udziałem Brazylijczyka Viniciusa w swoim debiucie w Lidze Mistrzów.

"To była dla nas ważna noc" – powiedział Casemiro. "Strzeliliśmy pięć razy, a ten wynik da nam pewność siebie.

W inne dni stworzyliśmy szanse takie jak dzisiejszego wieczoru, ale ich nie wzięliśmy. "

To, co przerodziło się w komfortową noc dla Real, zaczęło się nerwowo, gdy czescy mistrzowie Pilzno zaczęli jasno z krzyżem Patrika Hrosovsky'ego odrzucającym Nacho i uderzającym w stolarkę.

Jednak wszelkie nadzieje, jakie Plzen miał na szokową wygraną, zostały zniszczone dwoma celami szybkiego ogłuszenia w 21 i 23 minucie.

"W pierwszej połowie straciliśmy cztery gole, a mecz się skończył" – powiedział obrońca Plzen Lukas Hejda.

Pokaz slajdów (10 zdjęć)

Gospodarze byli bardziej żywi po przerwie i strzelali kilka goli na bramkę, ale nie mogli znaleźć jakości, której potrzebowali w końcowej tercji, by odeprzeć prowadzenie.

Madryt pokonał Pilzno 2: 1 u siebie w zeszłym miesiącu 2: 1 z Julenem Lopetegui na czele, po tym jak byłego trenera zwolniono za trzy miesiące w jego pierwszym sezonie po tym, jak Real został pokonany przez arcymistrzów Barcelonie.

Strata była 5-sekundowym draniem Pulzena w meczu grupy G po tym, jak Edin Dzeko z Roma strzelił hat-tricka, prowadząc stronę włoską do łatwej wygranej na początku października.

Reportaż Roberta Mullera, Pisanie przez Michaela Kahna, Montaż autorstwa Martyn Herman