Bayern znów wygrywa, by zmniejszyć prowadzenie Dortmundu

BERLIN (Reuters) – Leon Goretzka strzelił dwa gole, aby w piątek dać Bayernowi Monachium zwycięstwo 3: 1 w Hoffenheim i podbić Borussię Dortmund do trzech punktów, gdy Bundesliga powróciła po zimowej przerwie,

Piłka nożna Piłka nożna – Bundesliga – TSG 1899 Hoffenheim v Bayern Monachium – PreZero Arena, Sinsheim, Niemcy – 18 stycznia 2019 Bayern Monachium Leon Goretzka świętuje zdobycie drugiego gola z Thomasem Muellerem REUTERS / Ralph Orlowski

Niemiecki pomocnik strzelił oba gole w pierwszej połowie, a Robert Lewandowski dodał kolejną w 87. minucie, aby zdobyć trzy punkty, które podniosły Bayern do 39, trzy za Dortmundem, który w sobotę jedzie do RB Leipzig.

"Nie graliśmy grzechotać w Dortmundzie. Chcieliśmy dobrze rozpocząć rok i zagrać dobrą grę "- powiedział dziennikarzom Goretzka.

"Oczywiście, chcemy być mistrzami. Jesteśmy o sześć punktów w tyle i musimy nadrobić zaległości. Teraz jesteśmy łowcami i musimy wygrywać nasze gry. "

To był pierwszy raz od 2011 roku, że Bayern rozpoczął nowy rok nie jako lider Bundesligi i zdobyli tytuł w ciągu ostatnich sześciu lat. Hoffenheim poniósł pierwszą porażkę w 11 meczach ligowych, aby pozostać na siódmym miejscu.

Bayern, który wygrał ostatnie sześć ligowych meczów, był gotowy, by na początku roku postawić na swoim miejscu znaczącego, a Dortmund dowodził ligą, a Liverpool czekał w rundzie Ligi Mistrzów 16 w przyszłym miesiącu.

Dwukrotnie wcześniej zbliżyli się do gry dzięki Lewandowskiemu i Thomasowi Muellerowi, ale obaj strzelali wąską bramką Olivera Baumanna.

Trener Hoffenheimu, Julian Nagelsmann, wygrał dwa poprzednie mecze u siebie z Bayernem, ale jego zespół był pod presją od samego początku, a Baumann po rozpaczliwym pojedynku z desperacją zatrzymał się na linii.

Kolejny sensacyjny rzut obronny na 35. minutowy strzał Lewandowskiego, ale został pokonany przez Goretzkę.

23-latek dostał sekundę w pierwszej połowie przerwy, aby ukończyć podręczny kontratak Bayernu na ponad 80 metrach.

Ale przewaga gości została zmniejszona po przerwie, a to Hoffenheim był bardziej niebezpieczny, grożąc przerwą i zmniejszając deficyt z dobrym końcem Nico Schulza na godzinę.

Bramkarz Bayernu, Manuel Neuer, zremisował 83-minutową korektę dla gospodarzy, blokując nagłówek Adama Szalaia, a polski napastnik Lewandowski zdobył trzecią bramkę Bayernu w trzy minuty przed czasem, aby zgarnąć zwycięstwo i przesunąć ich w odległości od Dortmundu.

"Baliśmy się w pierwszej połowie. Bardzo słaba pierwsza połowa ", powiedział Nagelsmann. "Zrobiliśmy to lepiej w drugiej połowie, mieliśmy szansę na wyrównanie.

"Ale niestety nie zrobiliśmy tego. Musisz tylko wykorzystać swoje szanse lepiej, jeśli grasz z drużyną o jakości Bayernu. "