Bayern rejsu obok Norymbergi 3-0, aby kontynuować wzrost

Piłka nożna Piłka nożna – Bundesliga – Bayern Monachium – Norymberga – Allianz Arena, Monachium, Niemcy – 8 grudnia 2018 Bayern Monachium Franck Ribery świętuje zdobycie trzeciego gola z kolegami z drużyny REUTERS / Michaela Rehle

BERLIN (Reuters) – Bojownicy Bayernu Monachium pokonali Norymberdze 3: 0 w derbach Bawarii z dwoma bramkami z Robertem Lewandowskim, aby kontynuować powrót do zdrowia po zmianie formy i awansie na drugie miejsce.

Lewandowski uderzył dwa razy w pierwszej połowie, a Franck Ribery dodał kolejnego w 56. meczu, gdy Bayern znalazł minimalny opór ze strony swoich bezzębnych przeciwników.

Bayern, który awansował do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, wywalczył pierwszą wygraną w pięciu ligowych meczach, a wynik mógł być bardziej zdecydowany.

Była to także ich trzecia prosta wygrana we wszystkich rozgrywkach, aby wzmocnić pozycję obleganego trenera Niko Kovaca.

"Dzisiaj nie pozwalaliśmy na nic ponad 90 minut i mieliśmy wiele okazji – powiedział Kovac dziennikarzom.

"Jestem bardzo usatysfakcjonowany. Ważne było, abyśmy zachowywali czyste konto i zachowywali naszą pewność siebie oraz prowadzenie i nie straciliśmy bramek (jak w ostatnich grach). Teraz wygraliśmy trzy mecze z rzędu (we wszystkich rozgrywkach). "

Czołowi mistrzowie, którzy zdobyli ostatnie sześć tytułów ligowych, mają 27 punktów, 9 za liderami Borussią Dortmund, którzy pokonali w sobotę Schalke 04 2-1.

Borussia Moenchengladbach, 26, jest w akcji w niedzielę przeciwko VfB Stuttgart.