Bayern pokonał Stuttgart i pozostał sześć punktów w Dortmundzie

Piłka nożna Piłka nożna – Bundesliga – Bayern Monachium przeciwko VfB Stuttgart – Allianz Arena, Monachium, Niemcy – 27 stycznia 2019 Bayern Monachium Robert Lewandowski w akcji z regulaminem VFB Stuttgart Ron-Robert Zieler REUTERS / Andreas Gebert DFL zabrania wykorzystywania zdjęć jako sekwencji obrazów i / lub quasi-wideo

BERLIN (Reuters) – Mistrzowie Bayernu Monachium musieli ciężko pracować przez ponad godzinę, zanim w niedzielę pokonali VfB Stuttgart 4-1 w Bundeslidze i pozostali 6 punktów w lidze Borussii Dortmund.

Bawarczycy, którzy w przyszłym miesiącu zmierzą się z Liverpoolem w Lidze Mistrzów, wywalczyli pierwszy strzał z bramki, a Thiago Alcantara strzelił z 12 metrów.

Ale zamiast wygodnego popołudnia gospodarze zostali zmuszeni do ciężkiej pracy.

Stuttgart wyrównał 26 minutową korektę dzięki znakomitym zwiniętym wysiłkom Tasosa Donisa, zanim 55. minuta gola dla Christiana Gentnera, odbiciem strzału Serge'a Gnabry'ego, dała Bayernowi nowe prowadzenie.

Odwiedzający nie chcieli się poddać i uderzyli w drewno z Nicolasem Gonzalezem o tej porze.

Napastnik Bayernu Robert Lewandowski posłał swoją 65. minutową karę na słupek, ale Leon Goretzka uspokoił nerwy gospodarzy, z 20 minut przed końcem swojej piątej bramki w lidze.

Lewandowski następnie zadośćuczynił za swoją wcześniejszą miss na 85. miejscu, gdy Bayern zakończył swoją wygraną, aby awansować na drugie miejsce z 42 punktami.

Dortmund ma 48, po tym jak zmiażdżył Hanower 96 5-1 w sobotę. Borussia Moenchengladbach zajmuje trzecie miejsce na 39 miejscu, pokonując Augsburga 2: 0.