Bayern pokonał Eintrachta z Ribery double, awansując na drugie miejsce

FRANKFURT (Reuters) – Franck Ribery strzelił dwa gole dla Bayern Monachium, który pokonał Eintracht Frankfurt 3: 0 w sobotę i awansował na drugie miejsce, sześć punktów za liderem Bundesligi Borussią Dortmund na początku zimowej przerwy.

Piłka nożna Piłka nożna – Bundesliga – Eintracht Frankfurt v Bayern Monachium – Commerzbank-Arena, Frankfurt, Niemcy – 22 grudnia 2018 Eintracht Frankfurt Carlos Salcedo w akcji z Franck Ribery Bayern Monachium REUTERS / Kai Pfaffenbach

35-letni Francuz stuknął w swój pierwszy gol w 35. minucie i dodał kolejnego w 79. miejsce, aby zdobyć cztery bramki w czterech meczach ligowych, a szefowie klubów powiedzieli ostatnio, że był to jego ostatni sezon w Bayern.

Bawarczycy, którzy mieli pół tuzina kontuzjowanych nieobecnych, w tym Arjena Robbena, Jamesa Rodrigueza, Serge'a Gnabry'ego i Matsa Hummelsa, dodali trzeci gol z Rafinhą w 89. i teraz mają 36 punktów po piątym zwycięstwie ligowym.

Leaders Dortmund jest na najlepszej pozycji po 42 pokonaniu Borussii Moenchengladbach, na trzeciej pozycji w 33, 2-1 w piątek. Po niedzielnych meczach sezon zostanie wznowiony 18 stycznia.

"Mieliśmy ciężki czas wcześniej w sezonie, ale teraz widać, że bardzo się poprawiliśmy" – powiedział Ribery dziennikarzom. Bayern, który wygrał ostatnie sześć tytułów ligowych, spadł na szósty kilka tygodni temu po spadku w formie.

"Jestem bardzo szczęśliwy z powodu mojego zespołu. Jestem tutaj od 12 lat i zawsze tak było. Ciężko pracuję i będę starał się dalej tak grać, a wtedy zobaczymy, co stanie się w przyszłym sezonie. "

Ribery nie potwierdził, że wyjedzie pod koniec sezonu i ostatnio zasugerował, że może spróbować pozostać.

Frankfurter bardzo dobrze rozpoczął starcie z bramkarzem Bayern Manuelem Neuerem, który kilka razy przyszedł na ratunek, zanim jego frankfurcki Kevin Trapp wykonał trzy znakomite wybicia, by odmówić Davidowi Alabie, Javi Martinezowi i Thomasowi Muellerowi.

Ale Trapp został pokonany, gdy Mueller i Robert Lewandowski znakomicie zebrali się poza polem, aby ustawić Ribery'ego na prowadzenie.

Mueller zbliżył się do drugiej bramki na minutę przed przerwą, ale jego główka odbił się od poprzeczki.

Bayern starał się spowolnić grę, ale Frank zatrzymał ją, a Danny Da Costa powinien wyrównać dla gospodarzy z odległości dwóch metrów, ale zamiast tego zmiażdżył mu piętę.

Jednak Ribery zagrał dobrze z Lewandowskim nieco później i mimo nieudanego uderzenia, piłka zeskoczyła z słupka.

Kolejny miskick z Rafinhy posłał piłkę wysoko nad Trappem, a Bayern wygrał we Frankfurcie swój szczęśliwy trzeci gol i zakończył rok Bundesligi na wysokim poziomie.