Barty pokonuje Wanga, by wygrać WTA Elite Trophy

HONG KONG (Reuters) – Ash Barty rozpoczął ostry pojedynek i wyruszył na drugie miejsce, aby wygrać tytuł WTA Elite Trophy z przekonującym zwycięstwem 6-3 6-4 nad rosnącym chińskim talentem Wang Qiang w Zhuhai w niedzielę.

22-letnia Australijka pokonała w półfinałach mistrza i czołową Julię Goerges, która wygrała w tym meczu z wynikiem 2 349 363 $ z 12 najlepszych graczy, którzy nie zakwalifikowali się do finałów WTA.

To był trzeci tytuł Warty po jej triumfach na trawie w Nottingham Open na początku tego roku i na Malezji Open 2017, ale zdecydowanie jej największym.

"To było świetne zakończenie w Chinach w tym tygodniu", powiedziała. "To był fenomenalny rok i nie mogę się doczekać wakacji, a potem przygotować się na australijskie lato".

Barty, która dotarła do półfinału Wuhan Open w swoim ostatnim turnieju singlowym, pokonała 4: 0 przewagę nad Wangiem w pierwszym secie w Hengqin Tennis Center.

Wang, która awansowała na 22 pozycję na świecie z powodu dobrej formy, powtórzyła mały powrót, by wrócić na pozycję 4-3, ale wspaniały strzał z rzutu wolnego wręczył Barty trzecią przerwę, a ona wygrała zestaw.

Barty, która przed przerwą od tenisa grała w krykieta, okazała się prawie nie do pokonania, kiedy wygrała pierwszy set w tym roku, ponieważ umocniła swoją pozycję w pierwszej dwudziestce na świecie.

Podczas gdy jej służba klikała, cała gra dworska Barty'ego zrobiła resztę i po tym, jak została zmuszona do uratowania punktu przerwania na 2-2, ponownie złamała Wanga, by podnieść 4-3.

Odtąd zwycięstwo nigdy nie było wątpliwe.

Gdy Barty zaatakował, chiński numer jeden usiłował utrzymać swój własny atak, nie mówiąc już o kontrataku, a Australijczyk przypieczętował zwycięstwo perfekcyjnie wykonaną siatką z siatką.

26-letnia Wang zdobyła miejsce w finale pokonując w sobotę Garbine Muguruzę, po tym, jak została wcielona do półfinału po tym, jak Madison Keys wycofał się z powodu kontuzji kolana.