Atalanta odbiła od zera, aby zremisować z Romą

MILAN (Reuters) – Atalanta napastnik Duvan Zapata nie trafił w bramkę, ale po minucie wyrównał wynik, gdy jego drużyna oddaliła trzy gole, aby w niedzielę zremisować 3: 3 u siebie z AS Roma w Serie A.

Uderzenie Romy kosztowało ich szansę na awans do czołowej czwórki, w Lidze Mistrzów, zamiast tego pozostawiając ich na piątym miejscu, o jeden punkt za AC Milan.

Edin Dzeko dał Roma prowadzenie w trzeciej minucie, a piłka trafiła do domu po tym, jak Nicolo Zaniolo obronił go na swoim miejscu, mając pierwszą bramkę ligową od 6 października i uderzył ponownie w 33. minucie.

Stephan El Shaarawy dodał trzecią bramkę dla Romów po kolejnym kontrataku, ale Timothy Castagne wycofał ją o połowę, kiedy zmierzał w dośrodkowaniu Alejandro Gomeza.

Rafael Toloi zmierzył się z kolejnym krzyżem Gomeza za ósmą lokatę Atalanty w 59. minucie, po czym został ukarany faulem Josipa Ilicica.

Sędzia początkowo zarezerwował dla nurkowania grę Ilicic, ale zmienił zdanie po przeglądzie VAR i otrzymał karę, tylko że Zapata strzelił z baru.

Jednak kolumbijczyk poprawił się minutę później, biegnąc do bramki Gomeza, by strzelić obok Olsena i zdobyć 3-3 z 15 bramkowym golem sezonu, o jeden mniej niż najlepszy strzelec Fabio Quagliarella z Sampdorii.

Nastąpił również dramatyczny powrót do Parmy, gdzie goście SPAL strzelili trzy razy w ostatnich 20 minutach, aby wygrać 3-2.

Orteza od Roberto Inglese, pierwszego z rzutu karnego, postawiła Parmę na fotelu kierowcy.

Zastępca Mattia Valoti strzelił mniej niż dwie minuty po zejściu z ławki, aby rozpocząć walkę w 70. minucie, a Andrea Petagna na czele korektora pięć minut później.

Mohamed Fares uderzył zwycięzcę w trzy minuty po tym, jak Parma nie zdołał usunąć piłki.

Lowly Frosinone zdobył tylko drugą wygraną sezonu, pokonując w Bolonie 4: 0 w meczu z dwoma drużynami utkniętymi w pierwszej trójce.

Bolonia wysłała Federico Mattiello na niebezpieczny pojedynek w 13. minucie, a Frosinone wykorzystał w pełni Paolo Ghiglione, a Camillo Ciano szybko zdobył trzy minuty, by je kontrolować.

Andrea Pinamonti dodał trzeciego na początku drugiej połowy, a Ciano zerwał z własnej połowy, aby uzupełnić wynik w 75 minucie.

Frosinone utrzymał jedno miejsce z dołu z 13 punktami, ale przeniósł się do jednej z Bolonii, którzy są bezradni w swoich ostatnich 14 meczach ligowych.