Arsenal vs Burnley: Mesut Ozil nagradza Unai Emery, Burnley nie udaje się pobić rekordów i nowych formacji

[ad_1]

Pierre-Emerick AubameyangCele pomogły Arsenał powrócić do wygrywających sposobów z napiętym zwycięstwem 3-1 przeciwko walczącym Burnley.

Mesut Ozil, który odpadł w ostatnim meczu z "powodów taktycznych", wrócił jako kapitan i nie tracił czasu na podanie sobie udanego podania o rozpoczęcie pierwszego gola dla Aubameyanga.

Drugie uderzenie napastnika po przerwie powinno sprawić, że reszta meczu była wygodna dla gospodarzy, ale Ashley Barnes dał Burnley'owi linię ratunkową z półgodzinną grą.

Arsenal przetrwał kilka niepokojących momentów, a Alex Iwobi przypieczętował trzy punkty z późnym wysiłkiem, aby przybliżyć Kanonierów do czołowej czwórki.

Oto pięć rzeczy, których nauczyliśmy się w Emiratach

1. Emery przekręca fabułę Ozila

Dni po opuszczeniu go z porażki 2-0 Carabao Cup przeciwko Tottenhamowi z powodów taktycznych, Unai Emery nazwał Ozila kapitanem Arsenalu przeciwko Burnleyowi.

Klub jest otwarty na przesyłanie ofert dla niemieckiego rozgrywającego, ponieważ nie pasuje do naglącego stylu gry Emery'ego, ale wierzył, że da im wystarczająco dużo, aby wygrać z Burnleyem.

Poza tym, że był kapitanem, był to pierwszy start Ozila od ponad miesiąca, a stworzenie pierwszego gola zajęło mu zaledwie 15 minut.

Burnley nadał rozgrywającemu zbyt dużo miejsca na rogu pudła, by zwinąć przejście, które tylko on mógł zobaczyć Seadowi Kolasinacowi z tyłu. Pełen obrońca wykorzystał piłkę do Aubameyanga, a napastnik zamienił piłkę z bliskiej odległości, wszystko dzięki Ozilowi.

2. Burnley nie ujawnia kłopotliwej obrony Arsenalu

Hector Bellerin, Shokdran Mustafi, Rob Holding i Konstantinos Mavropanos zaginęli przez kontuzję, a Arsenal rozpoczął z czwartą tylną częścią składającą się z trzech pełnych pleców.

Ainsley Maitland-Niles, Sokratis Papastathopoulos, Nacho Monreal i Sead Kolasinac byli nielicznymi obrońcami wystarczająco mocnymi, aby wystartować i uformowali defensywę obrony, która z pewnością jest daleka od pierwszego wyboru Emery'ego.

Sytuacja uległa pogorszeniu, gdy wyścig Monreal był prowadzony po 35 minutach i został zmuszony do zastąpienia Stephana Lichtsteinera.

To była dla Burnleya szansa na zakończenie słabego wyniku z Arsenalem, ale była to okazja, której nie mogli w pełni wykorzystać. Odwiedzający dostali jeden cel przez Barnes, ale brakowało klinicznego wykończenia, co oznaczało, że brakowało im punktów.

Aubameyang jest czołowym strzelcem w lidze (AFP / Getty Images)

3. Aubameyang jest najlepszy w lidze

Bramka Mohameda Salaha dla Liverpoolu przeciwko Wilkom zabrała go ponad 10 bramek Aubameyanga i postawiła go na pierwszym miejscu w Golden Boot, jednak 18 godzin później, a napastnik Arsenalu odzyskał prowadzenie.

Jego pierwszy gol, krótko-dystansowy finał, był bardziej zdecydowany drugi po przerwie, aby podwoić jego wynik i zabrać go do 12 na sezon.

Po stabilnym starcie, przygniatając 10 bramek z 13 meczów ligowych w poprzednim sezonie, Aubameyang rozpoczął karierę i okazuje się wart każdego funta w wysokości 56 milionów funtów, które klub wydał na podpisanie kontraktu z Borussią Dortmund.

Ozil celował na czubku diamentu (AFP / Getty Images)

4. Eksperymenty szmerglowe z diamentem

Od samego początku wydawało się, że Arsenal w zestawieniu z diamentem pomocnika, końcówką Ozila i Granitem Xhaka, po raz pierwszy w karierze Emery'ego.

Wydaje się, że to najlepszy sposób, aby wepchnąć Ozila, Aubameyanga i Alexandre Lacazette do tej samej drużyny, a przeciwko Burnleyowi przyniosło to sukces.

Kolasinac i Maitland-Niles mieli swobodę poruszania się naprzód i atakowania szerokich obszarów, aby dać Arsenalowi swoją szerokość, co miało wpływ na pierwszy gol.

Pozorny nowy system trwał tylko 35 minut, a Emery został zmuszony do zmiany stylu, gdy Monreal został zastąpiony przez Lichsteinera, zmuszając Arsenal do powrotu do trzeciej.

Jednak przy sprawnej stronie Emery mógł pokusić się o prowadzenie przy pomocy diamentu pomocnika, biorąc pod uwagę początkowy sukces Ozila, który działał z wolną rolą, a także problemy, które Aubameyang i Lacazette spowodowały obronę opozycji swoim ruchem.

5. Sean Dyche nie złamał niechcianego rekordu Arsenalu

Przed tym weekendem Dyche stracił wszystkie swoje siedem poprzednich meczów przeciwko Arsenalowi, tracąc 15 bramek i strzelając dwa gole, a w sobotę nie wydał fortuny.

Kolejna porażka zostawia Burnley'a na niepewnej pozycji, gdy wchodzą w gorączkowy harmonogram świątecznych meczy. Pozostają w pierwszej trójce, a to, co można usprawiedliwić jako słabą formę wczesnego sezonu z powodu kwalifikacji w Lidze Europejskiej w sierpniu, zaczyna przypominać coś, na co Dyche powinna się martwić.

Burnley staje teraz w obliczu serii pięciu gier, nie spotykając się z czołową szóstką, Evertonem, West Ham, Huddersfield, Fulham i Watford, a te gry stają się coraz ważniejsze po porażce.

Śledź niezależny sport na Instagramie, aby obejrzeć najlepsze zdjęcia, filmy i opowiadania z całego świata sportu.