Arsenal pokonał Cardiff w ponurą noc pośród hołdów w Sala

[ad_1]

Jan 29 (Reuters) – ARSENAL 2 CARDIFF CITY 1

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Arsenal v Cardiff City – Stadion Emirates, Londyn, Wielka Brytania – 29 stycznia 2019 Arsenal Alexandre Lacazette zdobywa drugi gol Akcja Zdjęcia przez Reuters / Peter Cziborra

Arsenalowy Pierre-Emerick Aubameyang i Alexandre Lacazette strzelili gole w drugiej połowie, aby zdobyć 2-1 zwycięstwo nad zagrażającym degradacji Cardiff City, którzy grali swój pierwszy mecz od czasu zniknięcia Emiliano Sala.

Ponure noce na stadionie Emirates rozpoczęły się od hołdu zapłaconego Sala, który nie był widziany od czasu, gdy samolot przywiózł go do Wielkiej Brytanii po przeniesieniu z francuskiego klubu Nantes, który zniknął nad kanałem La Manche 21 stycznia.

Aubameyang popełnił rzut karny w 66 minucie za Neil Etheridge po tym, jak Bruno Manga sfrunął Seada Kolasinaca.

Następnie drużyna Unai Emery'ego zdobyła przewagę terytorialną, jako że Lacazette strzelił piękną bramkę w 83 minucie, dryblował szatana Cardiffa Sol Bamba, a następnie oddał strzał w róg bramki.

Nathaniel Mendez-Laing zdobył pociechę dla Cardiff, który pozostaje na trzecim miejscu od końca, mimo że trener Neil Warnock twierdzi, że był to najlepszy występ w tym sezonie.

"Rozmawialiśmy o Emiliano (Sala) przed meczem i pomyślałem, że to dobrze, że dobrze opowiedzieliśmy o dobrej stronie i myślałem, że mogliśmy wygrać mecz" – powiedział Warnock.

Kapitan Cardiff, Bamba i kapitan Arsenalu, Mesut Ozil umieścili na boisku kiście żonkili, co było wyrazem szacunku dla 28-letniej Sali, która była w drodze do przyłączenia się do swojego nowego klubu.

Zdjęcie Sala było wyświetlane na ekranach wideo, a kibice odwiedzający trzymali żółte plakaty, podczas gdy jeden baner brzmiał: "Nigdy nie widzieliśmy Cię grającej, nigdy nie widzieliśmy, jak grasz, ale Emiliano, nasz piękny Bluebird, pokochamy Cię na zawsze."

Program zawodów wymienił Salę w drużynie Cardiff z żonkilem, emblematem Walii, obok jego imienia.

Mimo trudnej sytuacji Cardiff martwił się Arsenalem, a Bobby Reid dwukrotnie był blisko, a Oumar Niasse miał dobry apel, by odrzucić odrzuconą karę.

Arsenal objął prowadzenie, gdy Manga sprowadził Kolasinaca, a Aubameyang przerobił rzut punktowy. Lacazette wykończył Cardiff, chociaż po raz pierwszy zarejestrował gola w czterech meczach ligowych z lokówką Mendez-Lainga.

Szósta z rzędu wygrana gospodarzy dla piątego miejsca w Arsenalu, awansowała na 47 punktów z Chelsea w wyścigu o najwyższe cztery mety. Są także dwa punkty przewagi nad Manchesterem United, który mógł remisować 2: 2 u siebie z Burnleyem.

Cardiff ma 19 punktów, trzy za czwartym z południa Southampton.

Zgłaszanie przez Martyn Herman; Edycja: Ken Ferris i Toby Davis