Arsenal i Chelsea do Europy ostatnie 32, Marsylia na wyjeździe

LONDON (Reuters) – Arsenal i Chelsea znalazły się wśród siedmiu drużyn, które awansowały do ​​fazy pucharowej Ligi Europejskiej w czwartek, podczas gdy zeszłoroczni zdobywcy drugiego miejsca Olympique Marsylia zostali wyeliminowani w fazie grupowej.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Europy – Faza grupowa – Grupa L – BATE Borisov – Chelsea – Borisov Arena, Barysaw, Białoruś – 8 listopada 2018 Ogólny widok meczu akcji REUTERS / Vasily Fedosenko

Do dwóch drużyn Premier League dołączyły Eintracht Frankfurt, Lazio, Bayer Leverkusen, FC Zurych i Dinamo Zagrzeb w ostatnich 32 meczach, w których do rozegrania pozostały jeszcze dwie rundy przed kolejną rundą w Nyon w Szwajcarii 17 grudnia.

Arsenal zakwalifikował się remisując 0: 0 z Sportingiem w The Emirates, jednak napastnik Danny Welbeck został uniesiony na noszach w pierwszej połowie z poważną kontuzją kostki, podczas gdy Chelsea wygrała 1: 0 w BATE Borisov w jednym z wczesnych kickoffów.

Silnie zmieniona drużyna Arsenalu nie była w stanie zepsuć zwiniętej drużyny Sportowej, która w 88. minucie została zredukowana do 10 mężczyzn, kiedy obrońca Jeremy Mathieu sfaulował napastnika Pierre-Emericka Aubameyanga, który ścigał się w tym rejonie.

Jednak punkt był wystarczający, aby zagwarantować północnemu miejscu Londynu miejsce w ostatniej 32 grupie E na 10 punktów, a Sporting za nimi na siódemce. Worskla Połtawa przegrała 1: 0 z FK Qarabag, a obie drużyny zdobyły trzy punkty.

Arsenal do przodu Welbeck został rozebrany na noszach i dał mu tlen w 25. minucie po niezgrabnym lądowaniu, skacząc o nagłówek kilka godzin po tym, jak został nazwany w reprezentacji Anglii dla swoich następnych zawodników.

Wcześniej napastnik Chelsea France Giroud zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie w drugiej połowie, aby wygrać w BATE, co oznacza, że ​​drużyna Maurizio Sarri zakwalifikowała się z grupy L.

"Myślę, że pierwszym celem w tym konkursie było zakwalifikowanie się, a teraz drugim celem jest zdobycie naszej grupy, więc myślę, że potrzebujemy jeszcze jednego punktu" – powiedział włoski trener.

"To bardzo ważne, ponieważ wtedy możemy porozmawiać ponownie o tej konkurencji w lutym, kiedy będziemy mieć inny cel."

Chelsea jeszcze nie przegrała pod wodzą Sarri w tym sezonie.

MARSEILLE MISERY

Marseille odpadli, gdy przegrali 2: 1 z Lazio w grupie H. Bramki Marco Parolo i Joaquina Correi wystarczyły, aby przedłużyć marny występ dla francuskiej drużyny, która przegrała cztery mecze z rzędu we wszystkich rozgrywkach.

Tymczasem Lazio przeszedł wraz z Eintrachtem, który wyeliminował Apollona Limassola z wynikiem 3: 2 w drugiej części gry.

Leverkusen dołączył do obu drużyn w następnym etapie, po pokonaniu FC Zurich 1: 0 w domu w grupie A, ale dzięki Ludogoretsowi remis 0-0 z AEK Larnaca również przyczynił się do rozwoju strony szwajcarskiej.

Dinamo Zagrzeb pokonał Spartak Trnava 3-1, aby zakwalifikować się do grupy D, a Anderlecht, zwycięzca Pucharu UEFA w 1983 roku, został wyeliminowany po przegranej 2: 0 przez Fenerbahce w tej samej grupie.

Pokaz slajdów (3 obrazy)

Sevilla, najbardziej utytułowany zespół w historii rozgrywek z pięcioma tytułami, spadł do 10-osobowej drużyny w Akhisarspor, ale wygrał 3: 2 w grupie J dzięki karom za późne Ever Banega, które zakończyły kwalifikacje Turcji. .

Największy w Rosji był Spartak Moskwa, który wyprzedził 3: 2, prowadząc Rangers 4-3 na dwie minuty przed godziną, a ostateczna wygrana gospodarzy zabrała ich na drugie miejsce i poziom z przeciwnikami na pięciu punktach w grupie G .

Rywale krajowych rywali Celtic utrzymali swoje nadzieje przy wygranym 2: 1 meczu z RB Leipzig w grupie B, a AC Milan i Real Betis zrobili krok w kierunku kwalifikacji, remisując 1-1 w grupie F.

Raporty Christiana Radnedge'a, dodatkowe raporty Hugh Lawsona w Londynie; Edycja przez Ken Ferris