Anglia vs Nowa Zelandia: Eddie Jones nie chce obwiniać TMO, mimo że decyzja przeciwko nowemu testowi prawnemu

Eddie Jones odmówił obwiniania opłat za późny mecz telewizyjny oficjalny przegląd, który kosztował Anglia zwycięstwo przeciwko Nowa Zelandia jako że jego strona, która zadała kontuzję, znalazła się w zasięgu boksu, pokonując aktualnych mistrzów świata w Twickenham.

Niedopuszczalna próba Sama Underhilla w 76. minucie prawdopodobnie wygrałaby z Quilter International po stronie Jonesa przeciwko All Blacks, pomimo długiej listy kontuzjowanych Anglików okradających ich z garstki kluczowych graczy w jesiennej serii.

Jednak Twickenham ryczał z rozkoszy, kiedy Underhill zebrał Courtney Lawes, który został spuszczony na TJ Perenarę, i złego Beaudena Barretta, który strzelił w rogu, tylko dla sędziego Jerome'a ​​Garcesa, który przekazał decyzję TMO Mariusowi Jonkerowi. Po długiej analizie, Garces bezpośrednio zapytał Południowoafrykańską o decyzję, czy Lawes jest na pozycji spalonej, ale pomimo tego, że w ten weekend wprowadzono nową próbę World Rugby, która mówi, że wszyscy czterej oficjele meczów mogą wnieść swój wkład w rozmowę, ale "Postaraj się, aby punktacja była decyzją na boisku z odpowiedzialnym sędzią".

Mimo sporu, Jones nie zrzuciłby winy ani na Garcesa, ani Jonkera.

"Mówiłem to już kilka razy, nie komentuję tych decyzji ", powiedział Jones po 16-15 porażka. "Zostawiam to temu facetowi (Jonker). Jeśli nie może podjąć właściwej decyzji z 10 powtórkami, kto może?

"Czasami gra cię kocha, czasami gra cię nie kocha. Musisz zaakceptować, że jeśli długo będziesz walczył, gra cię pokocha. Jesteśmy gotowi na pozostanie w walce, więc będziemy mieć trochę więcej miłości na tym torze, nie martw się. "

Przeciwny numer Steve Hansen nie podążał jednak tropem Jonesa, który utrzymywał, że Lawes jest na milę na spalonym, a jego jedynym lękiem jest to, że urzędnicy nie będą "wystarczająco odważni", aby go obalić.

"Nie było wątpliwości, że on [Lawes] był na spalonym – powiedział Hansen. "Był w kieszeni połową pleców. To, co działo się w mojej głowie, to czy oni [the officials] będą wystarczająco odważni z decyzją, a oni byli. "

Kapitan wszystkich czarnych Kieran Read powtórzył myśli trenera, choć to było widoczne na boisku w tym czasie, gdy on i blokada Sam Whitelock prowadzili stronę do linii 10 metrów, zanim Garces podjął decyzję, czy to był znak ich zaufania, że ​​Lawes był na spalonym lub cienko zawoalowana próba wpłynięcia na sędziego.

"Nie sądzę, żeby był pod wpływem tego, że oglądał ekrany", powiedział. "Wszyscy byliśmy w tym momencie, a jak tylko zobaczyłem to na dużym ekranie, myśleliśmy, że to będzie nasza kara".

Jerome Garces postanowił wykluczyć Sam Underhill's spróbuj późno (Getty)

Podczas gdy zaciekle rozczarowany wynikiem, który w tym roku przegrał w szóstym meczu z Anglią, Jones był niezaprzeczalnie dumny z występu, ponieważ jego drużyna pokonała All Blacks dwie próby jednego, co jest dużym krokiem naprzód w jego planie Rugby World Cup.

"Jesteśmy oczywiście zdewastowani, ale bierzesz dobro ze złych i wiele z tego wyciągniemy," dodał Jones. "Mieliśmy okazje wygrać grę. Nie wzięliśmy ich, zrobili tak, że zasłużyli na zwycięstwo. Pełny kredyt dla Nowej Zelandii. Ale to była dobra próba walki w rugby, z której tylko poprawimy.

"To był naprawdę dobry krok naprzód, ponieważ porównujesz się z Nową Zelandią. Są najlepsi na świecie, a my otrzymamy wiele nagród za wykonaną pracę. Byli razem trzy miesiące, byliśmy razem trzy tygodnie. Mieli 800 kapsli, mieliśmy 400 kapsli. Ale musimy pracować ciężej.

"Musimy naprawić rzeczy, które nie zadziałały dzisiaj, a jeśli to zrobimy, jesteśmy na najlepszej drodze do bycia najlepszym na świecie, który zawsze chcieliśmy osiągnąć."

Anglia ma ostatnią szansę po nieudanej próbie wygranej, ale już w pierwszej połowie strzelił gola drop, Owen Farrell nie był w stanie uzyskać pozycji, aby wygrać.

"Czuliśmy, że mamy przewagę w tym czasie" – powiedział kapitan reprezentacji Anglii. "Nasz maul wypadł bardzo dobrze w pierwszej połowie, a nasi chłopcy chcieli się na nich rzucić, więc poszliśmy tam, a potem poparliśmy ich.

"Zacząłem spadać z powrotem (kieszeń), ale niestety upuszczaliśmy piłkę."

Hansen twierdził Lawes był tak spalony, że był "w kieszeni połową pleców" (Getty)

Mając 15 punktów w dół do Anglii w ciągu 24 minut, Read przyznał, że jego strona musiała "zakasać rękawy" po wcześniejszym zerwaniu z parkiem, chociaż ich niezdolność do dostosowania się do okrutnych warunków pogodowych również była winna.

"Chodzi o zaufanie i wiarę", dodał Read. "Chodziło o wiarę w siebie. musieliśmy podciągnąć rękawy i wreszcie to zrobiliśmy. Charakter mężczyzn, którzy odwrócą go i zdobędzie kilka punktów przed przerwą, był dla nas kluczowy.

Śledź niezależny sport na Instagramie, aby obejrzeć najlepsze zdjęcia, filmy i opowiadania z całego świata sportu.