Anderson double daje West Hamowi wygraną 2-1 w Southampton

[ad_1]

27 grudnia (Reuters) – SOUTHAMPTON 1 WEST HAM UNITED 2

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Southampton przeciwko West Ham United – St Mary's Stadium, Southampton, Wielka Brytania – 27 grudnia 2018 Felipe Anderson z West Ham świętuje zdobycie drugiego gola REUTERS / Hannah McKay

Znakomita klamra Felipe Andersona dała West Ham United zwycięstwo w wygranym 2-1 meczu w Southampton w pulsującym meczu Premier League w czwartek.

Wynik podniósł West Ham na dziewiąte miejsce w tabeli na 27 punktach z 19 meczów, podczas gdy Southampton utrzymał 16 na 15 punktach, trzy powyżej strefy spadkowej po pierwszej porażce w domu w pięciu meczach.

Menedżer West Ham Manuel Pellegrini był zachwycony, widząc swoją drużynę w pierwszej połowie klasyfikacji w połowie kampanii po czterech porażkach.

"Cały kredyt (dla graczy)", powiedział BBC.

"Graliśmy bardzo dobrą grę od pierwszej minuty, aby wygrać i byliśmy bardzo zrównoważeni. Pracowaliśmy głównie w połowie opozycji i bardzo dobrze się broniliśmy.

"Grudzień to dobry miesiąc dla zespołu, nie tylko dla mnie, dla zespołu. Myślę, że jedną z najważniejszych rzeczy jest to, że gramy tak samo daleko, jak w domu. "

Gra wskoczyła do gry, gdy napastnik z Southampton, Nathan Redmond, wrzucił piłkę do domu ramieniem w 50. minucie po tym, jak bramkarz odwiedził Lukazs Fabianski, który sparował swój pierwszy strzał i odbicie Oriola Romeu.

Wobec nieobecności napastników pierwszego wyboru Marko Arnautovica i Javiera Hernandeza, West Ham brakowało przewagi, dopóki brazylijski pomocnik Anderson nie zmienił meczu.

Anderson wyrównał w 53. minucie z kłującym pierwszym strzałem z 20 metrów i zakończył powrót West Ham w 59. minucie, kiedy pochował piłkę w prawym górnym rogu z 13 metrów, aby pokonać błyskawiczną interwencję gości.

Fabianski trzymał się dalekiego zasięgu, wyprzedzając Stuarta Armstronga na drugim końcu i znakomicie obronił swoją obronę na końcowych etapach, gdy Saints wyrzucili ludzi w przód w poszukiwaniu wyrównania.

Strażnik West Ham wyłapał strzał Mario Leminy, podczas gdy livewire Anderson dwukrotnie zbliżył się do West Ham na 15 minut, a menedżer Saints, Ralph Hasenhuttl, opuścił niecelną okazję, by ominąć trzy ostatnie.

"Jeśli oddasz to tak, jak my to nie zasługujesz na (wygrać)," powiedział.

"Nie byliśmy tak świeże i nie tak szybkie, ostre, aby wygrać drugie kule. Sposób, w jaki dziś straciliśmy, był zbyt łatwy.