Alcacer ryczy o Hiszpanie po latach pustkowia

[ad_1]

MADRID (Reuters) – Od czasów Raula i Davida Villi, Hiszpania nie ma rzetelnego napastnika, który mógłby poprowadzić linię, ale Paco Alcacer robi mocną argumentację, by być tym graczem.

Soccer Football – International Friendly – Walia przeciwko Hiszpanii – Principality Stadium, Cardiff, Wielka Brytania – 11 października 2018 Hiszpański Marc Bartra świętuje z kolegami z drużyny po zdobyciu czwartego gola. Akcje Images via Reuters / Andrew Couldridge

Na Mistrzostwach Świata w 2014 r. Hiszpania wybrała Diego Costa, ale napastnik Atletico Madryt miał rozczarowujący turniej i ta sama historia rozgrywa się ponownie w Rosji w tym roku.

Nowy trener Luis Enrique zmienił się w różne opcje, a Alcacer postawił na swoim stanowisku dwie bramki w imponującym pokazie, podczas gdy Hiszpania pokonała Walesa 4: 1 w meczu towarzyskim w Cardiff w czwartek.

Napastnik Borussii Dortmund, wypożyczony z Barcelony, strzelił dziewięć goli w pięciu meczach dla klubu i kraju w rewelacyjnej formie.

Przeciwko drużynie Ryana Giggsa w Walii, po ośmiu minutach udało mu się zdobyć bramkę, a po skończonej 29. minucie pokonał statyczną obronę przed piłką.

Były to jego pierwsze gole dla Hiszpanii od 9 października 2015 roku, kiedy to zdobył mistrzostwo swojego kraju przeciwko Luksemburgowi w eliminacjach do Euro 2016.

Piłka nożna Piłka nożna – International Friendly – Walia przeciwko Hiszpanii – Stadion Principality, Cardiff, Wielka Brytania – 11 października 2018 Walia "Wayne Hennessey wygląda na przygnębionego po meczu Akcja Images via Reuters / Andrew Couldridge

25-latek strzelił pięć goli przed tym turniejem i był najlepszym strzelcem zespołu w kwalifikacjach, ale ówczesny napastnik Valencii został pominięty w ostatnim składzie Vicente del Bosque.

Alcacer jest zdeterminowany, aby pozostać w planach Luisa Enrique i wierzy, że jedynym sposobem na to jest utrzymanie jego formy.

"Cele to kwestia formy, pewności siebie i posiadania minut, a także treningu tak ciężko, jak to tylko możliwe, kiedy sprawy nie układają się dobrze", powiedział Alcacer dziennikarzom po meczu w Walii.

"Aby pozostać w drużynie narodowej, muszę utrzymać tę dynamikę."

Alcacer dołączył do Barcelony za sprawą Luisa Enrique'a w 2016 roku, ale nie pojawił się wiele razy dzięki obecności potężnego trójzębu Lionela Messiego, Luisa Suareza i Neymara.

Nawet po jego odejściu do Paryża St Germain, nowy trener Barca Ernesto Valverde użył formacji 4-4-2 z Messiem i Suarezem, pozostawiając Alcacera utkniętego na ławce.

Jest to inna historia, którą objął Luis Enrique z Hiszpanią, ponieważ trener odbudowuje skład drużyn po trzech porażkach w dużych turniejach po wygranej w Pucharze Świata w 2010 roku i wygranych w Euro 2008 i 2012.

Alcacer jest zdeterminowany, aby stać się integralną częścią nowej ery Hiszpanii.