19 punktów jasnych: nie można powstrzymać nieustępliwego Liverpoolu

[ad_1]

Premier League
West Ham United 0 Liverpool 2

Jurgen Klopp mógł skrytykować swoją drużynę za wyprodukowanie czegoś, co opisał jako „niezbyt udany występ przeciwko drużynie niepewnej w tej chwili”, ale faktem jest, że Liverpool ma teraz 19 punktów przewagi nad Premier League.

Ich wygrana 2: 0 na West Ham zeszłej nocy była jedną z potencjalnych skór bananowych, które często łapią świetnych i dobrych, nieświadomych: w środku tygodnia, w środku zimy, z kuszącą dwutygodniową przerwą tuż za rogiem.

Ale zespół Klopp wzniósł w tym sezonie profesjonalizm na nowy poziom, a ich robotnicza wydajność w stolicy zapewniła utrzymanie niepokonanego sezonu ligowego.

Magic Mo

Mohamed Salah wyprowadził gości z pola karnego w 35 minut po faulu Issy Diop na Divock Origi, a Alex Oxlade-Chamberlain zdobył 2-0 w 52 minucie. Salah zbliżył się do jednej trzeciej w meczu z the Reds, ale jego strzał wstrząsnął pionem.

To była 15. wygrana Liverpoolu z rzędu, a teraz są niepokonani w 41 meczach ligowych i do końca stycznia zgromadzili 70 punktów, statystyki, które skłoniły Daily Mirror do tynkowania tylnej strony „krzykiem na całym pasku”.

–––––––––––––––––––––––––––––––
Do analizy największe historie sportowe – i a zwięzłe, zrównoważone przejrzyj wiadomości z tygodnia – spróbuj Magazyn Tydzień. Rozpocznij okres próbny już dziś

Super 70

„Tak, mamy 70 punktów, niesamowita liczba, ale tak wiele rzeczy może się zdarzyć” – powiedział Klopp.

Zapytany, czy sądzi, że można je złapać od teraz do maja, szef Liverpoolu odpowiedział: „Nie mam pojęcia. Pierwszym celem jest zdobycie maksymalnej liczby punktów – wciąż jest wiele gier. ”

Menedżer West Ham David Moyes przyznał, że jego drużyna dała z siebie wszystko, ale po prostu nie była wystarczająco dobra.

„Są tak dobre, jak kiedyś”, odpowiedział Moyes, zapytany, czy Liverpool jest najlepszą drużyną, jaką kiedykolwiek widział.

„Trudno jest powiedzieć, że będąc menedżerem Evertonu i Manchesteru United, Liverpool jest świetną drużyną”.

Record Reds

Według CzasyLiverpool „pokonał teraz każdą drużynę w swojej lidze po raz pierwszy od 1896 roku” i sprawiając, że 41 meczów nie został pokonany, The Reds pobili rekord 40 meczów Chelsea z sezonu 2004-05.

Kolejnym ich celem jest Nottingham Forest, który przeszedł 42 mecze bez porażki w erze Briana Clougha w latach 1977–1978, a wszystko, co pozostało, to rekord Arsenalu Invincibles z lat 2003–2004, kiedy Strzelcy nie przegrali podczas 49 meczów.

„Nie przejmuję się zbytnio nagraniami” – powiedział Klopp. „Jesteśmy Liverpoolem i mamy dobrą historię i wszyscy wiedzą, co musimy zrobić.

„Więc motywacją jest osiągnięcie tego, a nie zdobycie punktów. Jeśli stanie się to efektem ubocznym, weźmiemy to, ale nie martwimy się o to ”.