United Sanchez powraca, by prześladować Arsenal w zwycięstwie w Pucharze

LONDON (Reuters) – chilijski napastnik Alex Sanchez powrócił, by nawiedzić swój stary klub, otwierając gola w wygranym 3-1 meczu Manchesteru United z Arsenalem w piątkowym meczu wagi ciężkiej czwartego finału FA Cup.

Piłka nożna Piłka nożna – Czwarta runda FA Cup – Arsenal v Manchester United – Stadion Emirates, Londyn, Wielka Brytania – 25 stycznia 2019 r. Alexis Sanchez z Manchesteru United świętuje zdobycie pierwszego gola REUTERS / Hannah McKay

Podczas swojego pierwszego występu na Emirates Stadium, odkąd rok temu zamienił się na Old Trafford w północnym Londynie, Sanchez uciszył nieuniknione boos, aby pomóc kontynuować niezwykły start Ole Gunnar Solskjaer jako tymczasowego menedżera United.

Sanchez i Jesse Lingard strzelili dwie minuty po pierwszej w drugiej połowie, ale Pierre-Emerick Aubameyang odpowiedział tuż przed przerwą, aby przygotować wciągającą drugą połowę.

Arsenal doznał kontuzji, a obrońcy Sokratis i Laurent Koscielny zostali zmuszeni do wyrzucenia z boiska, choć w drugim okresie mocno popychali do wyrównania.

Ale United, który jest drugi za Arsenalem w wszech czasów zwycięstwa FA Cup z 12, pochłonął presję i przypieczętował ósme z rzędu zwycięstwo dla Solskjaer w 82. minucie, kiedy zastępca Anthony Martial po kontrataku udał się do domu.

Żywy remis zagroził, że zagotuje się późno, gdy United zastępca Marcus Rashford i Sead Kolasinac z Arsenalu podbiegną do kwadratu, aby zaatakować walkę wręcz, w której z tłumu rzucono monetę w kierunku Lingarda.

Rashford i Kolasinac zostali obstawieni z sześcioma żółtymi kartkami rozdanymi łącznie przez sędziego Craiga Pawsona.

United przybył pełen pewności siebie, zwłaszcza po wygranej w Premier League w Tottenham Hotspur dwa tygodnie temu.

Sanchez, który strzelił 60 goli dla Arsenalu w 4-1 / 2 sezonach, wyglądał jak cień swojego byłego siebie w United, ale rozkoszował się rzadkim startem przed fanami, którzy śpiewają jego imię.

Solskjaer również zaczął z Romelu Lukaku z przodu, pozostawiając Martiala i Rashforda na ławce, a zarówno napastnik z Belgii, jak i Sanchez byli pod wrażeniem w żywym pokazie United.

JASNY START

Arsenal zaczął się jasno i United zapasowy Sergio Romero był bardziej zajęty przez dwóch strażników.

Jednak unai Emery'ego był wstrząśnięty w 31. minucie, kiedy znakomita odwrotna passa Lukaku wbiła Sancheza, a on spokojnie zaokrąglił bramkarza Petra Cecha, zanim został przycięty pod niewielkim kątem.

Dwie minuty później zepsuł się atak Arsenalu, Luke Shaw położył Lukaku z prawej strony, a Belg przerzucił piłkę, by nieoznakowany Lingard przesunął się obok Cecha.

Arsenal dał sobie życie tuż przed przerwą, gdy piłkarz Aarona Ramseya zauważył, że Alexandre Lacazette wykonał hasz, ale piłka dotarła do stóp Aubameyanga, którego nie mogło spudłować.

Gorączkowe zakończenie pierwszej połowy zakończyło się Shkodranem Mustafi, który zmierzał prosto i tuż po przerwie Romero wykonał znakomity rzut obronny głową Kościelnego.

Pokaz slajdów (19 zdjęć)

Kościański udział nagle się skończył, gdy szyper Arsenalu został przypadkowo złapany w głowę przez spuszczoną nogę Lukaku – Francuz otrzymał długie leczenie, po czym zastąpił go Matteo Guendouzi.

Nieprzyjemny Mesut Ozil również odpadł z ławki, zastępując Alexa Iwobiego, ale nadzieje Arsenalu na uratowanie remisu skończyły się, gdy Paul Pogba wyszedł na prowadzenie, a jego strzał został sparowany przez Cecha na ścieżce Martiala, który wysłał dzikich fanów United.

W czwartej rundzie czwartej rundy, Bristol City pokonało Bolton Wanderers 2-1.