Rafael Benitez namawia drużynę Newcastle, by wykorzystała wygraną Manchester City jako trampolinę

Rafael Benitez rzucił wyzwanie Newcastle, aby wykorzystać swoje szokowe zwycięstwo nad mistrzami Manchester jako trampolina dla ich ostatniej oferty dla Premier League przeżycie.

Matowa rytmiczna, 80-minutowa kara Matt'a Ritchiego zapewniła pierwszą wygraną ligową nad miastem 23 próbami w St James 'Park we wtorek wieczorem, co pozwoliło Czarnym na pięć punktów przewagi nad strefą upuszczania.

Trwało to niewiele ponad 12 miesięcy, ponieważ zwycięstwo gospodarzy 1: 0 nad Manchesterem United było katalizatorem ich ucieczki w zeszłym sezonie.

Benitez, który ma nadzieję na przełom w okienkach transferowych w środę z Miguelem Almironem, Paragwajem, który ma odbyć medyczne szkolenie w Tyneside, trzyma kciuki, aby mogli powtórzyć wyczyn.

Powiedział: "Mam nadzieję, że tak. To dobry przykład, z którego możemy korzystać w przyszłości.

"Gracze będą czuć, że robiąc to w ten sposób, możemy wygrać z każdym, ponieważ jesteśmy blisko czołówki, nie straciliśmy wielu bramek i wszyscy mówili o różnicy bramek.

"Ale w tym przypadku nie chodzi tylko o różnicę bramek, trzy punkty i dużo pewności na przyszłość."

Rezultat prawdopodobnie wyglądał zupełnie inaczej, gdy Sergio Aguero strzelał do przodu z zaledwie 25 sekundami na dobę, ale City nie wykorzystał swojej wcześniejszej przewagi i ostatecznie zapłacił.

Salomon Rondon zremisował na własnym boisku z 66 minutami, a kiedy Sean Longstaff został trafiony w pole karne przez niezręczne wyzwanie Fernandinho, nastąpiła niezwykła walka.

Matt Ritchie pokonał Edersona z miejsca karnego (PA)

Matt Ritchie bezradnie wysłał wynik 80-minutowej kary, by podnieść dach w St James 'Park, gdzie niezadowolenie, które pojawiło się w ostatnich tygodniach, może zostać bardziej rozproszone, jeśli transakcja Almiron zostanie zakończona.

City ledwo uwierzyło w to, co się wydarzyło, gdy krążyli po boisku, wiedząc, że liderzy Liverpoolu przejdą siedem punktów przewagi nad rywalami, którzy pokonali Leicester na Anfield w środę wieczorem.

Jednak menedżer Pep Guardiola odmawiał wrzucania ręcznika.

Powiedział: "Jesteśmy w styczniu i jest dużo czasu. Ale oczywiście, gdy jesteś za liderem, nie musisz tracić punktów, ponieważ pomagasz im i oczywiście każda gra jest o jeden mniej.

"Ale jesteśmy w styczniu, więc mamy jeszcze wiele tytułów i gier do grania."

Bądź na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami transferowymi, plotkami i rozwiązaniami w całym oknie stycznia