Premier League: Rafael Benitez podaje byłemu klubowi Liverpoolowi zwycięstwo w wyścigu o tytuł

Liverpool może zwiększyć swoją przewagę na czele Premier League do siedmiu punktów tego wieczoru, jeśli pokonają Leicester City na Anfield po tym, jak Manchester City przegrał 2-1 w Newcastle United.

To był pamiętny wieczór dla Sroki, zwycięstwo, które ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową, ale katastrofa dla Miasta, którego defensywne słabości były bezwzględnie wykorzystywane przez ich gospodarzy.

Zeszłego wieczoru zwycięstwo stało się dużo bardziej słodkie dla menadżera Newcastle, Rafaela Beniteza, z powodu ogromnej przychylności, jaką odniósł ze swoim starym klubem.

Fani Liverpoolu kontynuowali Świergot podziękować swojemu starszemu menadżerowi jednym słowem, że Hiszpanowi powinien zostać przyznany medal zwycięzcy ligi na koniec sezonu – zakładając, że The Reds trzymają nerwy na samym szczycie od teraz do maja.

Sroki wznoszą się

Fani Newcastle nigdy nie wyobrażali sobie, że zakończą z trzema punktami, gdy stracili gola już po 24 sekundach. Jednak wysiłek Sergio Aguero był jedyną przyjemnością dla kibiców City Travel, ponieważ Magpies walczyli w drugiej połowie.

Pierwszy Salomon Rondon wygrał wyrównanie w 66 minucie, a 12 minut później Matt Ritchie pochwalił rzut karny, przyznany po tym, jak Sean Longstaff został faulowany przez Fernandinho.

Trio trudnych meczów

Rezultat był poważną porażką dla City z nadzieją na utrzymanie tytułu i menedżera Pep Guardiola wie, że musi podnieść swoje oddziały w trzech trudnych meczach.

"W przyszłym tygodniu będzie ciężko z Arsenalem, Evertonem i Chelsea" – powiedział. "Jesteśmy w styczniu i jest dużo czasu. Ale oczywiście, kiedy jesteś za liderem, nie musisz tracić punktów, ponieważ pomagasz im i oczywiście każda gra jest o jeden mniej. "

Wzmacniacz zaufania

Benitez zwyciężył i wyraził nadzieję, że dzięki temu jego pewność siebie trafi do pojedynków końcowych w końcówce sezonu.

"To dobry przykład, z którego możemy korzystać w przyszłości" – powiedział. "Gracze będą czuć, że robiąc to w ten sposób, możemy wygrać z każdym, ponieważ jesteśmy blisko czołówki, nie straciliśmy wielu bramek i wszyscy mówili o różnicy bramek.

"Ale w tym przypadku nie chodzi tylko o różnicę bramek, trzy punkty i dużo pewności na przyszłość."

Czas Fergie

Manchester United prawie doznał podobnego rezultatu, jak City, ale dwa późne gole w domu dla Burnley uratowało punkt w ekscytującym remisie 2-2.

Goście zdawali się być przygotowani na słynną wygraną na Old Trafford po drugiej połowie bramek Ashley Barnes i Chris Wood. Ale rzut karny Paula Pogby na 87 minut dał United nadzieję, a dwie minuty na zatrzymanie czasu Victor Lindelof włączył korektor na linii.

Wciąż niepokonany

Wynik ten doprowadził do zwycięstwa w ośmiu meczach United, pod wodzą trenera Ole Gunnara Solskjaera, i pozostawia Red Devils dwa punkty za piątym lokalem Arsenalu, który pracował nad zwycięstwem 2: 1 w Cardiff.

"Czułem, że powrót był fantastyczny", powiedział Solskjaer. "Zawiedliśmy się i dzisiaj rozczarowaliśmy tłum, ale ci, którzy zostali, mieli typowe wykończenie Old Trafford, więc był to duży plus".

Niespokojny Arsenał

Kanonierzy wygrywali brzydko w przerażających warunkach, ale Cardiff będzie się zastanawiał, w jaki sposób wyeliminowali co najmniej jeden punkt z gry.

Cardiff zdominował pierwszą połowę, ale nie mógł pogrzebać szans, jakie nadejdą. Druga połowa goli Pierre-Emerick Aubameyang i Alexandre Lacazette zabezpieczyła trzy punkty dla Arsenalu, choć spóźnił się na spóźnienie, kiedy Nathaniel Mendez-Laing wycofał Cardiffa słodkim uderzeniem.

"Zmagaliśmy się dużo w meczu, ale bardzo ważne jest zdobycie trzech punktów", przyznał menadżer Arsenalu Unai Emery, którego drużyna ma teraz przewagę nad Chelsea. "Wiemy, że każdy mecz jest trudny i jesteśmy szczęśliwi – różnica jest drobnymi szczegółami."