Podwójny Mitrovic inspiruje zwycięstwo Fulham

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Fulham v Brighton i Hove Albion – Craven Cottage, Londyn, Wielka Brytania – 29 stycznia 2019 Fulham Aleksandar Mitrovic świętuje po meczu REUTERS / David Klein

FULHAM 4 BRIGHTON & HOVE ALBION 2

Fulham wywalczył znakomitą drugą połowę, pokonując dwa gole, aby wygrać 4: 2 w Brighton i Hove Albion we wtorek oraz trzy kluczowe punkty w ich walce o przetrwanie w Premier League.

Wybawcą Fulhama był serbski napastnik Aleksandar Mitrović, który ponownie odkrył swoje trafienie z parą sekundowych nagłówków po powrocie, który nazwał "niewiarygodnym".

Jego podwójnie podekscytowany długo cierpiący wierny Craven Cottage, gdy drużyna Claudio Ranieriego zebrała się z powodu deficytu 2-0 po przerwie po tym, jak Glenn Murray, podobnie jak Mitrovic, również zakończył suszę w bramce dla Brighton, uderzając dwa razy w ciągu pierwszych 17 minut.

Znakomita 47-minutowa pół-siatkówka od obrońcy Calum Chambers, dwa nagłówki od najlepszego strzelca Mitrovica i czołówka z Luciano Vietto zdobyły zwycięstwo, które stawia Fulham, wciąż 19 z 20 lig ligi, do 17 punktów z 24 gier. Brighton pozostaje na 13 miejscu w 26 punktach.

Murray przeszedł osiem meczów bez gola w Premier League, ale zakończył swoją suszę w ciągu trzech minut, kończąc mecz Martina Montoyi, kończąc pierwszy mecz w dolnym rogu.

Zaraz po kwadransie Pascal Gross wykonał rzut głową, który uderzył serdecznie 35-letniego napastnika, który wskoczył do domu swoją drugą bramkę – 10. bramkowy gol w tym sezonie.

Fulham, który stracił wszystkie swoje poprzednie cztery mecze w Nowym Roku, znalazł inspirację wkrótce po przerwie, najpierw przez Chambers, a następnie od Mitrovica, który strzelił tylko raz w ostatnich 10 ligowych meczach, ale uderzył w 58. i 74. minucie gry. jego liga przypada na sezon do 10.

"Po naprawdę złej pierwszej połowie, wróciliśmy, aby zdobyć cztery gole i zagrać niesamowitą drugą połowę", powiedział Mitrovic.

"Kierownik (Ranieri) po prostu powiedział nam, żebyśmy szli dalej, nie mamy nic do stracenia i musimy nadal wierzyć. Po prostu staraliśmy się dać najlepsze 45 minut i dać z siebie wszystko. To była niewiarygodna noc i duży krok naprzód.

"Dzisiaj zdobyłem dwa gole. Ciężka praca, którą wkładam każdego dnia – i ciężka praca, którą wszyscy wkładamy każdego dnia – opłaciła się. Jako zespół musimy także ciężko pracować. "

Zgłaszanie przez Iana Chadbanda; Edycja: Toby Davis / Greg Stutchbury