Miasto cierpi z powodu uderzenia w Newcastle, a Solskjaer jest perfekcyjnie przejechany

LONDON (Reuters) – Rządzący mistrzowie Manchester City wyszedł na prowadzenie po 24 sekundach, ale doznał porażki 2: 1 w Newcastle United, gdy tytułowe drzwi Premier League otworzyły się szeroko dla liderów Liverpoolu.

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Manchester United przeciwko Burnley – Old Trafford, Manchester, Wielka Brytania – 29 stycznia 2019 Manchester United Paul Pogba i Phil Jones po meczu Zdjęcia akcji via Reuters / Jason Cairnduff

Miasto wygrało osiem poprzednich meczów we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w tym czasie 33 gole i wyglądało na to, że zmniejszy dystans do Liverpoolu do pewnego momentu, kiedy Sergio Aguero dał im doskonały start w St James 'Park.

Jednak drużyna Pepa Guardioli nie była na najlepszej drodze do wyrównania, a Salomon Rondon wyrównał wynik po 66 minutach, zanim późna kara Matta Ritchiego zapewniła zwycięstwo Newcastle.

Ole Gunnar Solskjaer uzyskał sprawdzian rzeczywistości, wygrywając w ośmiu meczach we wszystkich rozgrywkach, a tymczasowy menedżer Manchesteru United został zakończony przez Burnleya w remisie 2: 2 na Old Trafford – Victor Lindelof, wyrównując czasy gospodarzy dla zatrzymań.

Emocjonująca noc na Emirates Stadium sprawiła, że ​​Arsenal pokonał Cardiff City 2-1 z bramkami drugiej połowy przez Pierre-Emerick Aubameyang i Alexandre Lacazette.

Była to pierwsza gra Cardiff, ponieważ 21 stycznia na pokładzie kanału La Manche zagościł lekki samolot z nowym sygnaturą Cardiff Emiliano Sala.

Rezultat pozostawił Cardiff na trzecim miejscu z dołu, dwa punkty przewagi nad Fulhamem, który odniósł niesamowity powrót z 2-0 do pokonania Brighton i Hove Albion 4-2 w Craven Cottage.

Dolna strona Huddersfield Town spogląda w dół i wychodzi po porażce gospodarzy 1: 0 z Evertonem w pierwszej grze lidera Jana Siewerta, która pozostawiła 11 punktów za strefą bezpieczeństwa.

Manchester City stracił w tym sezonie więcej punktów (16) niż w ostatnim okresie.

Po lepkiej łatce City pod koniec roku, która pozwoliła Liverpoolowi zdobyć pole position w wyścigu o tytuł, wydawało się, że Juergen Klopp ma na swoim koncie silną formę, ale trafił w bufory na północnym-wschodzie.

Liverpool może otworzyć siedmiopunktową przewagę, jeśli w środę pokona Leicester City na Anfield.

"Mieliśmy dziś szansę zmniejszyć przewagę. Jutro jest gra dla naszego przeciwnika. Kiedy jesteś z tyłu, musisz wygrywać mecze i nie możemy tego zrobić ", powiedział Guardiola.

"Ale jesteśmy w styczniu, jest wiele gier do grania."

Solskjaer marzy o tym, by zostać tymczasowym managerem United po tym, jak Jose Mourinho stracił szansę na przegraną, gdy przegrali 2-0 w 87 minucie po bramkach Ashley Barnes i Chrisa Wooda.

To był pierwszy raz, kiedy United zagrało pod Solskjaer, ale zareagowali dobrze i Paul Pogba oddał karę do domu, zanim Lindelof wdarł się do domu w 92. minucie po tym, jak bramkarz Burnley'a, Tom Heaton, odmówił Alexisowi Sanchezowi świetnego zachowania.

Podczas gdy dwa punkty spadły w wyścigu o najwyższą czwórkę, z United na szóstym miejscu, ale teraz dwa punkty za Arsenalem, Solskjaer czerpał pociechę z reakcji swojego zespołu.

"Powrót był świetny, gracze zostali zapytani o to, jak zareagowaliby, gdyby przegrali 1-0 lub 2-0, więc poczułem, że powrót był fantastyczny" – powiedział.

Każda gra w Premier League rozpoczęła się od "minuty refleksji" na Cardiff's Sala, ale emocje nie były silniejsze niż w północnym Londynie, gdzie w normalnych okolicznościach 28-letni napastnik prawdopodobnie zadebiutowałby.

Kapitan z Cardiff, Sol Bamba i kapitan Arsenalu, Mesut Ozil, umieścili na boisku kiście żonkili, co było oznaką szacunku, podczas gdy w programie meczowym obok nazwy pojawił się Sala z żółtym żonkilem.

Fani na wyjeździe podnieśli żółte znaki, tworząc mozaikę, pasującą do kolorów poprzedniego klubu Sala Nantes.

Pokaz slajdów (17 zdjęć)

"Wiem, że straciliśmy grę w piłkę nożną, ale są ważniejsze sprawy" – powiedział Neil Warnock, szef klubu w Cardiff.

"Jestem naprawdę dumny z graczy dzisiejszej nocy."

W "walce" o siódme miejsce Wolverhampton Wanderers pokonał West Ham United 3: 0 w Molineux, mając bramki w drugiej połowie z Romainem Saiss i podwójne podanie Raul Jimeneza.